Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам’ять видатного мовознавця Віктора Чабаненка

У ЗНУ вшанували пам’ять видатного мовознавця Віктора Чабаненка

У ЗНУ вшанували пам’ять видатного мовознавця Віктора Чабаненка
21.03.2024 10:02 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет наукова діяльність презентація вшанування пам’яті Віктор Чабаненко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася презентація книги «Сага про справжніх» Івана Кушніренка, присвячена відомим запорізьким ученим-філологам, зокрема академіку Віктору Чабаненку, чия наукова й освітянська діяльність упродовж десятиліть нерозривно була пов’язана із ЗНУ. Захід приурочили до дати вшанування пам’яті вченого – 10 років тому пішов у Вічність.Презентація зібрала у Запорізькому національному університеті колег-викладачів, учителів письменників, журналістів, випускників ЗНУ, студентів. Зустрілися, щоб згадати, вшанувати, поділитися яскравими спогадами.

 

Як зазначила модераторка заходу – голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, професорка ЗНУ Ольга Стадніченко, на думку всіх мовців, «дух Чабаненка витає на філологічному факультеті, до розбудови і розвитку якого він доклав чимало зусиль і присвятив цьому все життя». Всі присутні відзначали, що Феномен Віктора Чабаненка – у його українській харизматичності, умінні передати всім свою любов до України, української мови і культури. Мовці були одностайні: Віктор Чабаненко – це візитівка філологічного факультету, тепер – це вже легенда.

На презентації виступили автор книги Іван Кушніренко, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, народний депутат України І скликання Олександр Білоусенко, декан філологічного факультету Ірина Бондаренко. А також – директорка Кушугумської гімназії «Інтелект» Тетяна Апостолова, директорка Запорізького Січового колегіуму Валентина Єршова, вчителька української мови, однокурсниця автора книги Світлана Коваленко, письменник і журнаіст Костянтин Сушко, професорка Наталія Торкут, журналістка Віра Юрик, випускниця філологічного факультету, театрознавиця і критикеса Наталія Ігнатьєва, журналіст Анатолій Огнєв, завідувачка відділу краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Тетяна Паливода та поетеса Віра Коваль. Із коментарями щодо презентації про творчий шлях Віктора Чабаненка виступила одна з його учениць – Ірина Ільченко.

Організатори заходу подякували ректору ЗНУ Миколі Фролову за сприянні у реалізації задуму про створення книги на вшанування пам'яті Віктора Чабаненка, а всім учасникам – за вшанування пам’яті вченого.

 

За матеріалами фейсбуку голови Запорізької обласної організації НСПУ, професорки ЗНУ Ольги Стадніченко

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини