Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті відбулися зустрічі з правниками-практиками

На юридичному факультеті відбулися зустрічі з правниками-практиками

На юридичному факультеті відбулися зустрічі з правниками-практиками
22.03.2024 14:59 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет освітній процес співпраця стейкхолдери гостьова лекція екскурсія зустріч випускниця

Упродовж двох тижнів на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели низку різноманітних заходів як онлайн, так і офлайн-формату, які організованих кафедрою історії і теорії держави та права.

 

Так, 19 березня відбулася зустріч студентів 2 курсу бакалаврату денної форми здобуття освіти спеціальності 081 «Право» з адвокаткою Аліною Свіденко. Вона – випускниця юридичного факультету ЗНУ. Тому з радістю поспілкувалася зі студентами, розповіла їм про особливості роботи адвоката в сучасних умовах. Також вона працювала помічником судді, і студенти змогли поставити питання про суд. Зокрема, їх цікавило, що саме входить до обов’язків помічника, також присутні розпитували про особливості судочинства в період воєнного стану.

21 березня відбулася лекція суддів Конституційного Суду України для студентів 2 курсу бакалаврату денної форми здобуття освіти спеціальності 081 «Право» та для студентів 1 курсу магістратури денної форми здобуття освіти спеціальності 081 «Право» на тему «Гарантування захисту прав і свобод особи за рішенням ЄСПЛ у контексті  рішення Конституційного Суду України від 14 лютого 2024 року». Лекцію проводили судді Галина Юровська й Олег Первомайський.

Вони розповіли, що Конституційний Суд України у своєму рішення вказав, що Європейський суд із прав людини рекомендує поновлення провадження в національних судах як належний відновлювальний захід, якщо попередній розгляд справи не відповідав вимогам пункту 1 статті 6 Конвенції. Подаючи заяву про перегляд судового рішення у зв’язку з ухваленням Європейським судом із прав людини рішення, у якому встановлено порушення Конвенції, особа, на користь якої ухвалено таке рішення, домагається насамперед усунення наслідків порушення її прав, гарантованих Конвенцією. Слухачі мали змогу поставити спікерам запитання щодо цього рішення.

Також 21 березня студенти 1 та 2 курсу бакалаврату денної форми здобуття освіти спеціальності 081 «Право» з завідувачкою кафедри історії і теорії держави та права Ларисою Удовикою відвідали Запорізький апеляційний суд. Розпочали студенти своє знайомство з цією установою з розповіді керівниці апарату суду Інни Пругло про систему судоустрою, про діяльність апеляційного суду, його історію та структуру. Далі на них чекала захоплива екскурсія. Керівниця апарату презентувала дві архівні кримінальні справи, які студенти могли подивитися. Також вони відвідали різні зали судових засідань, як із кримінальних, так і з цивільних справ. На власні очі вони могли побачити та потримати нагрудний знак судді та суддівську мантію. Студенти ставили багато питань, щиро висловили захоплення таким цікавим та пізнавальним заходом.

Юридичний факультет щиро подякував усім своїм партнерам за приділений час та можливість для студентів отримати практичний досвід завдяки такій співпраці!

 

Юридичний факультет

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини