Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Французька весна» відбулася на факультеті іноземної філології

«Французька весна» відбулася на факультеті іноземної філології

20 березня студенти освітніх програм «Мова і література (французька), «Переклад (французький)», «Французька мова і література (переклад включно), англійська мова», «Сучасні лінгвістичні і перекладознавчі студії (французька мова, англійська мова)» у співпраці з викладачами кафедри романської філології і перекладу факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) творчо долучилися до святкування Французької весни (Дня Франкофонії) – заходу, що об’єднує мільйони людей по всьому світі, які говорять французькою мовою.

Цього року у форматі онлайн-конференції викладачі кафедри та студенти всіх курсів вирішили створити свій франкомовний простір. Ведучими та безпосередніми учасницями заходу стали студентки 4 курсу: Моріам Анваррузаман, Катерина Педенко й Уляна Драна.

Учасники та гості свята залишили багато схвальних відгуків про цей захід:

Студентка 1 курсу магістратури Юлія Совач зазначила: «Франкофонія – це не лише про вивчення французької мови, знайомство з культурою та літературою Франції. Це ще й можливість кожному розкрити свій творчий потенціал, говорячи  французькою мовою».

Першокурсниця магістратури Альбіна Заворотня розповіла: «Незважаючи на всі технічні перепони, нам вдалося втілити задумане, і я була приємно вражена виступами учасників. Ми мали змогу поринути у світ французького кіно, поезії, музики, живопису. Кожен з учасників доклав неабияких зусиль для проведення Дня Франкофонії та зміг проявити себе. Я дуже рада, що мала можливість бути частиною цього свята».

Студент 4 курсу бакалаврату Андрій Сливка наголосив: «Ведучі майстерно презентували учасників, надаючи цінну інформацію, яка доповнювала кожен виступ. Особливо вражаючим був виступ Уляни, яка читала вірш Шарля Бодлера під акомпанемент укулеле. Також маю на згадку про свято метелика-оригамі, якого навчила нас робити Вікторія. Чудовим закінченням цієї зустрічі став квіз, у питаннях якого йшлося про французьку мову та культуру Франції. Це була захоплива інтелектуальна подорож у світ Франкофонії!».

Другокурсниця бакалаврату Катерина Бабенко поділилася своїми враженнями: «Французька мова завжди привертала мене своєю красою та мелодійністю. Я запропонувала слухачам свій топ цікавих слів французької мови. Як франкофонка я вдячна за можливість взяти участь у такому культурному заході».

Третьокурсниця Злата Мацак зазначила: «День Франкофонії став для мене неймовірним досвідом, який надовго залишиться в пам'яті. Спостерігати за тим, як студенти проявляли таку пристрасть та ентузіазм, демонструючи свої знання французької мови, було захопливо».

Студентка 2 курсу бакалаврату Тетяна Василевська підкреслила: «Для мене франкофонія та французька мова – це змога спілкуватися з її носіями та більше дізнатися про культуру Франції. Мені було цікаво послухати про мовне стажування студентів нашого факультету у м. Віші минулого року. Я дуже вдячна за можливість дізнатися більше, отримати корисну та цікаву інформацію».

Другокурсниця бакалаврату Софія Рубанова зауважила: «День Франкофонії залишив по собі незабутні враження. Всі виступи супроводжувалися яскравими презентаціями про французькі фестивалі, фільми, акторів, цікаві французькі слова та їх значення. Завдяки такій великій кількості кольорів та усмішок, відчувалась справжня атмосфера свята. Я була в захваті!».

Студентка 2 курсу бакалаврату Олександра Харченко розповіла: «Було цікаво почути виступи французькою мовою про українських митців, які відомі у Франції. Також дуже сподобалось декламування студентами віршів французьких поетів різних епох: Лафонтена, Віктора Гюго, Гійома Аполлінера, Жака Превера».

Четвертокурсниця Гунел Іманова підкреслила: «Це була незабутня зустріч! Особливо мені сподобалось артистичне представлення студентками третього курсу творів французьких авторів – “Кармен” Проспера Меріме та “Маленький Принц” Антуана де Сент-Екзюпері. Щиро дякую всім ініціаторам та учасникам заходу за приємно та корисно проведений час!».

Студентка 2 курсу бакалаврату Вікторія Новосела зазначила: «Я була дуже рада провести день Франкофонії в колі людей, які вивчають та люблять французьку мову. Найбільше мені сподобалося те, що кожен вклав частинку своєї душі у це свято, і завдяки цьому ми всі весело та продуктивно відзначили цей день».

Так для факультету іноземної філології промайнув  цей день, сповнений незабутніх вражень і франкофонного єднання.

У численних відгуках студенти також висловили подяку всім викладачам кафедри романської філології і перекладу та, зокрема Ірині Шаргай, яка надихнула всіх на таку плідну творчу колаборацію.

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: