Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Першокурсники журфаку зустрілися з авторами проєктів «Маратон» та «Офіс Маккоуді»

26 березня провели онлайн-зустріч студентів 1 курсу факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з молодими амбітними блогерами Маратом Ковальчуком і Миколою Козаром. Творча зустріч відбулася за ініціативи доцентки кафедри журналістики Тетяни Рогової та проходила у межах дисципліни «Медіавиробництво».

Марат Ковальчук – автор проєкту «Маратон», він знімає контент переважно про машини, має 10,5 тис підписників на ютубі. Микола Козар – партнер проєкту «Офіс Маккоуді». У блозі на ютубі разом із партнером Романом Маккоуді розповідає підписникам про криптовалюту та трейдинг. Вони мають 80 тис підписників.

Гості відповіли на важливі питання, які стосуються ведення блогу та поділилися своїм досвідом. Вони впевнені, що ніша, обрана для соціальних мереж, має бути дійсно цікавою для самого блогера, завдяки цьому можна заробляти на улюбленій справі.

Чому важливо працювати одночасно на двох платформах?

Марат Ковальчук зауважив, що набагато краще набрати невелику аудиторію у тік-тоці, адже на ютубі складніші алгоритми просування й набирати аудиторію «з нуля» складніше. Телеграм взагалі ніяк не просуває твої пости та повідомлення, але він чудово підходить для утримання контакту з аудиторією.

Микола Козар додав, що люди загубляться, якщо ти не будеш у них на виду. Підписники, які слідкують за тобою у телеграмі, – це люди, які будуть з тобою і на ютубі, вони найбільш зацікавлені та підтримають тебе.

Пошуки партнерів та цікавих проєктів

Микола Козар розказав про знайомство зі своїм партнером Романом Маккоуді, який почав ставити в різних місцях кав'ярні самообслуговування. Це зацікавило хлопця, і він став стежити за Романом, який згодом почав шукати людину, яка розбирається у криптовалюті. Микола відгукнувся на пропозицію та розпочав співпрацювати з ним.

У Марата Ковальчука була схожа ситуація. Роман Маккоуді шукав людину, яка розбирається у перепродажі машин. Відгукнувся на запрошення Марат, і вони розпочали співпрацю. Зараз вони перепродають автівки та розпочали шлях від Жигулі за 600 доларів до Ауді 5, за 10 тис доларів. Відео про все це виставляють на ютубі.

Спікери наголосили, що співпраця має подобатись і бути вигідною для обох сторін.

Планування в блозі

Щодо планування в блозі Марат Ковальчук повідомив, що намагається дотримуватися регулярності, але іноді робить для себе відпочинок, щоб перезавантажитися та з новими силами знімати якісний та цікавий контент.

Микола Козар сказав, що планування в блозі – це більше обов'язок його партнера, який, щоб не вигоріти, іноді перекладає планування або монтаж відео на інших людей, а свій час інвестує в створення нових ідей та проєктів.

Гості дали студентам декілька порад стосовно ведення блогу. Марат сказав, що важливо знімати те, чим ти дійсно цікавишся (так буде менше шансів вигоріти), бути дисциплінованим та виставляти контент регулярно й мати якусь фішку, яка буде відрізняти тебе від інших. Микола додав, що важливо бути собою, бо рано чи пізно тобі набридне прикидатися кимось іншим, а підписники втратять довіру. Він зауважив, що не варто кидати блог на самому початку – краще спершу зробити якомога більше помилок та «набити синців», і в майбутньому ти вже будеш знати, як долати ті чи ті невдачі.

Маргарита Чепалова,

факультет журналістики

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: