Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ організували Весняну школу для майбутніх абітурієнтів

Правники ЗНУ організували Весняну школу для майбутніх абітурієнтів

Правники ЗНУ організували Весняну школу для майбутніх абітурієнтів
28.03.2024 11:48 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування співпраця школи Весняна школа Майбутній правник проєктна діяльність

Одна з форм профорієнтаційної роботи Запорізької правничої школи, що діє на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), – це традиційні сесійні тематичні заходи для майбутніх абітурієнтів. Не став винятком і 2024 рік. Науково-педагогічний склад і студенти юридичного факультету разом із Департаментом освіти і науки Запорізької обласної військової адміністрації організували і провели для учнів нашої області Весняну школу «Майбутній правник». Цей захід пройшов успішно, попри складні умови, в яких перебувають всі освітні заклади та учасники освітнього процесу в умовах дії правового режиму воєнного стану в нашій державі.

 

Упродовж 26-27 березня понад 50 учнів 9-11 класів разом із своїми вчителями мали змогу стати учасниками онлайн-туру «Юридичний факультет ЗНУ: історія та сьогодення», виграти призи за успішну участь у вікторині «Правник – це звучить гордо». При цьому вони поглибили свої знання стосовно майбутньої професії, особливостей доступу до неї, а також професійної діяльності у різних галузях юриспруденції.

Основну частину заходів сформували тематичні онлайн-зустрічі із юристами-практиками, які поділилися власним досвідом становлення професійної кар’єри. Спікери сформували поради стосовно набуття компетентностей, які дозволяють істотно підвищити конкурентоспроможність особи на ринку правничої праці.

Найбільший інтерес учнів викликали змодельовані аудиторні заняття, долучитися до перегляду яких вони змогли у рамках участі у Всеукраїнському освітньому проєкті «Незламні правничі школи України».

Запорізька правнича школа – один із співорганізаторів цього проєкту, що дозволяє знайомитися із вітчизняними освітніми новаціями всіх правничих шкіл України – його партнерів. Тому майбутні абітурієнти разом із викладачами та студентами юридичного факультету змогли не тільки долучитися до онлайн-трансляцій практичних занять, що проходили у формі судового засідання з розгляду кримінального провадження у навчальній лабораторії, квесту, із використанням інформаційно-аналітичної системи «ЛІГА:ЗАКОН». Йшлося про вирішення інтерактивних анімаційних завдань для з’ясування ролі викривачів у запобіганні та протидії корупції.

Разом із вчителями абітурієнти також ознайомилися із ресурсами Наукової бібліотеки ЗНУ, зокрема, з унікальними пам’ятками права, які зберігають в архівах, й певною мірою «доторкнутися» до історії формування національного права. За ці два дні учні не тільки поглибили свої знання з права. Вони усвідомили важливість ролі і значення правничої професії у суспільному житті. Також старшокласники отримали відповіді на запитання стосовно особливостей вступу до ЗВО у поточному році. Крім того, вони познайомилися зі студентами юридичного факультету, занурилися в атмосферу студентського життя. У цьому їм допомогла студентська рада факультету, яка організувала серію просвітницьких, розважальних професійно орієнтованих заходів.

Не залишилися осторонь уваги організаторів Школи і вчителі закладів середньої освіти, які забезпечують викладання дисципліни «Основи правознавства». На них чекали тільки можливість безпосереднього фахового спілкування із викладачами факультету, обміну новаціями методики навчання, навчальними джерелами, отримати індивідуальні консультації. Вони також змогли взяти участь разом із співробітниками факультету у партнерських, у межах проєкту «Незламні правничі школи України», заходах. Зокрема, йдеться про зустріч із Керівництвом Дослідницької служби Верховної Ради України, зокрема із Лесею Валевською, яка не тільки детально зупинилася під час виступу на завданнях, структурі та галузях діяльності Дослідницької служби, але й окреслила конкретні напрямки можливої співпраці.

Юридичний факультет подякував Департаменту освіти і науки Запорізької обласної військової адміністрації, а також школам Запорізької області за підтримку ініціативи проведення заходу, за партнерство.

 

Юридичний факультет ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини