Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники «Академії STREAM-освіти» шукали актуальні наративи в ЗМІ

Учасники «Академії STREAM-освіти» шукали актуальні наративи в ЗМІ

Учасники «Академії STREAM-освіти» шукали актуальні наративи в ЗМІ
28.03.2024 12:05 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування проєктна діяльність Академія STREAM-освіти медіаграмотність засоби масової

25 березня в межах реалізації проєкту «Відкритої академії STREAM-освіти» в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), а саме напряму «Комунікація та письмо», відбувся вебінар на тему «Що таке наративи?». Його провела професорка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності факультету журналістики Вікторія Ковпак.

 

З’ясувавши, що наратив – це історія, сукупність меседжів, що має певний смисловий базис, використовується для передачі певних ідей, переконань або цінностей, учні успішно виявляли наративи, що просуваються засобами масової комунікації. Учасники проєкту вразили своєю медіаграмотністю, адже під час виконання онлайн-тесту навперебій коментували медіаправила щодо висвітлення інформації про військових і волонтерів. Вероніка Назірова, Мілана Ревкова, Ірина Безверха та інші засвідчили, що в колі їхніх знайомих і близьких є і ті, хто служить в ЗСУ, і ті, хто з 2014 року реалізовує складні волонтерські ініціативи, тому вони знають основні медіарекомендації під час висвітлення інформації в соцмережах, аби не нашкодити. На інстаграм-сторінках медійних українців знаходили як деструктивні наративи («Чому всі мовчать про Сумщину», міфоряд про ТЦК та інші), так і конструктивні (культурні націоідентифікаційні). Оприявнювали пропагандистські наративи в українських серіалах (наприклад, у серіалі «Свати»), російській пропагандистській рекламі (відеоролик про Європу, що замерзає), у мультиплікаційній битві наративів про Івана та Миколу.

Під час зустрічі Вікторія Ковпак поділилась з учасниками електронною версією книги ГО «Інтерньюз-Україна» «Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна», де в цікавому форматі розкриваються російські наративи, виявлені на основі постів з «ВК» та фейсбуку, та контрнаративи від провідних українських істориків.

Учасники обмінялися контактами та домовилися, що при нагоді долучатимуться до проєктів факультету журналістики й університету загалом, де у фокусі уваги будуть інстаграмотність, медіаграмотність і комунікаційний інструментарій.

 

Вікторія Ковпак,

кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини