Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні інформаційники опановували професійні стандарти в Науковій бібліотеці ЗНУ

Майбутні інформаційники опановували професійні стандарти в Науковій бібліотеці ЗНУ

Майбутні інформаційники опановували професійні стандарти в Науковій бібліотеці ЗНУ
29.03.2024 09:57 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики кафедра соціальних комункацій інформаційної діяльності наукова бібліотека зустріч стейкхолдер формування практичних компетентностей

Професійні компетентності, якими оволодівають студенти факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) протягом навчання, можливо сформувати лише за умови тісної співпраці зі стейкхолдерами. 27 березня студенти ОПП «Інформаційно-комунікаційна справа» факультету журналістики вчилися розуміти та застосовувати в практичній діяльності законодавчі та галузеві нормативні документи, зокрема бібліотечні стандарти. Зустріч із представницями Наукової бібліотеки ЗНУ організована доценткою кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Тетяною Іванюхою у межах дисципліни «Стандартизація в інформаційній справі» та об’єднала студентів 2 та 4 курсів.

 

На початку зустрічі директорка університетської книгозбірні Ніна Чала наголосила на важливості стандартів у бібліотечно-інформаційній діяльності та зробила огляд базових стандартів. Використовуючи електронні ресурси наукових бібліотек ЗНУ та КНУ ім. Тараса Шевченка, вона продемонструвала повний перелік чинних стандартів з інформації, бібліографії, бібліотечної та видавничої справи та ознайомила студентів із їхніми друкованими примірниками.

Під час подальшого спілкування завідувачка довідково-бібліографічного відділу Ольга Левчук детально зупинилася на основних положеннях та особливостях використання ДСТУ 3582:2013 (Інформація та документація. Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила)та  ДСТУ 8302:2015 (Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання) і поправками до нього. Студенти розглянули приклади бібліографічних описів і посилань у списку використаних джерел, специфіку оформлення різних типів документів, а також обговорили практичне значення стандартів щодо скорочення слів і складання описів в умовах сучасної бібліотеки.

Наприкінці представники факультету журналістики подякували бібліотечним фахівчиням і висловили сподівання на подальшу співпрацю з формування навичок наукових досліджень та академічної доброчесності.

 

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини