Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті провели День відкритих дверей

На економічному факультеті провели День відкритих дверей

На економічному факультеті провели День відкритих дверей
01.04.2024 11:24 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування День відкритих дверей вступ-2024

30 березня економічний факультет Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) оргпанізував День відкритих дверей для випускників 11 класів шкіл, гімназій і ліцеїв м. Запоріжжя, а також для випускників запорізьких коледжів. Зустріч відбувалася у змішаній формі: в онлайн- й оффлайн-форматах. На захід завітали в.о. декана економічного факультету, професорка Валентина Гельман, заступники декана, завідувачі кафедр, науково-педагогічні працівники, представники студради, наукового студентського товариства факультету, а також – майбутні абітурієнти та їхні батьки.

 

У вітальному слові Валентина Гельман підкреслила актуальність такої зустрічі, яка під час воєнних дій на нашій території, дає змогу школярам та випускникам коледжів зорієнтуватись у виборі вишу, факультету, спеціальності для подальшого навчання. Підкреслила, що обираючи спеціальність, за якою людина планує навчатися, вона обирає майбутню професію, і що найважливіше – майбутнє працевлаштування. Вона зауважила, що випускники економічного факультету затребувані фахівцями не тільки м. Запоріжжя та Запорізької області, але й далеко за межами нашого регіону. Спікерка розповіла про участь студентів факультету у різних наукових заходах не тільки національного, але і міжнародного рівня, творчих заходах університету, проєктній діяльності, а також звернула увагу на те, що студенти активно займаються волонтерською діяльністю.

Потім Валентина Гельман надала слово завідувачам кафедри та провідним фахівцям кафедр для більш детального ознайомлення відвідувачів цього заходу із освітніми програмами та напрямами підготовки фахівців по кожної кафедрі.

Завідувачка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, професорка Алла Череп презентувала освітню програму «Фінанси і кредит». Вона підкреслила, що фінансист володіє особливим даром бачити цифрами складний світ економіки у його взаємозв’язках і гармонії. Фахівець у галузі фінансів – це фахівець із високим рівнем теоретичної та практичної економічної підготовки для виконання фінансової та організаційно-управлінської діяльності.

Завідувачка кафедри економічної кібернетики, професорка Наталія Максишко зауважила, що економісти-кібернетики та бізнес-аналітики входять до списку найбільш затребуваних професій як сучасності, так і майбутнього. Економісти-кібернетики – системні аналітики в галузі економіки. Один із вирішальних інструментів, направлених на досягнення стабільності в розвитку економічної системи, – це оптимізація управлінських рішень з метою досягнення максимальної ефективності у своїх потенційних можливостях.

Після неї слово взяли завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, професор Дмитро Бабміндра та викладачка цієї кафедри Ірина Слободяник, які наголосили, що актуальність цієї спеціальності обумовлена нагальною потребою українського бізнесу у фахівцях із міжнародних економічних відносин, які б добре зналися та професійно орієнтувалися в закономірностях та поточних тенденціях розвитку світових і регіональних товарних ринків, їхніх окремих сегментів, принципів прийняття господарських рішень у галузі міжнародних торговельних відносин, розумілися на способах виходу на світові товарні ринки та стимулюванні експортно-імпортних операцій.

Надалі слово взяли завідувач кафедри облік і оподаткування Неля Проскуріна та доцентка цієї кафедри Ірина Пушкарь. Професія бухгалтера й аудитора – універсальна та перспективна. Жодне підприємство будь-якої форми власності на сьогодні не може обійтися без послуг висококваліфікованого фахівця з бухгалтерського обліку, адже всі вони зобов’язані вести бухгалтерську звітність, а всі інші види звітності базуються саме на ній. Сучасний ринок праці вимагає підготовлених бухгалтерів, які вміють вести облік як у ручному, так і в автоматизованому вигляді та можуть постійно розвиватись відповідно до змін в економіці та юридичних актах.

Представники кафедри управління персоналом і маркетингу – завідувач і професор Микола Іванов, доцент Андрій Линенко та викладач Ігор Прокоф’єв – презентували освітні програми управління персоналом і маркетингу. Успішна діяльність будь-якої організації залежить від багатьох факторів, серед яких один із найважливіших — наявність системи управління персоналом. Унікальність фахівців освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» полягає в тому, що вони потрібні у всіх галузях діяльності, тому перспективи працевлаштування у випускників досить широкі. Спеціальність «Маркетинг» – надзвичайно актуальна, важлива та безальтернативна для розвитку економіки, особливо сьогодні, за стрімкої євроінтеграції та входження у глобальні ринки. Без сильного маркетингу вітчизняний бізнес не зможе ефективно реагувати на сучасні виклики зростаючої конкуренції. На зустрічі також виступали заступник голови студентської ради економічного факультету Михайло Бойко, голова науково-студентського товариства Данило Будько студенти факультету, які зараз навчаються в різних країнах світу за програмами академічної мобільності. Вони запросили приєднуватися до лав дружньої студентської сім’ї економічного факультету.

Після ознайомлення з кафедрами та спеціальностями, заступниця декана з профорієнтаційної роботи Валерія Тимошик розповіла про особливості вступної кампанії-2024. Вона наголосила, що в цьому році до НМТ входить 4 предмети. Також вона наголосила, що, можливо, з вересня діятиме на законодавчому рівні грантова програма фінансування освіти. Спікерка звернула увагу на можливість реєстрації на НМТ в електронному додатку «Дія». Перелічила перелік країн та міст за кордоном, де випускники можуть зареєструватись та пройти НМТ.

Наприкінці зустрічі Валентина Гельман запросила всіх школярів взяти участь у Дні відкритих дверей Запорізького національного університету, який відбудеться 20 квітня 2024 року. Вона подякувала всім, хто відвідав День відкритих дверей, і висловила сподівання, що майбутня зустріч із ними уже відбудеться під час вступу до лав університету на економічний факультет.

 

Валерія Тимошик,

заступниця декану економічного факультету з профорієнтаційної роботи

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини