Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Декан факультету історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк: «Ми й надалі інформуватимемо студентів про запити роботодавців щодо рівня компетентності фахівців»

Декан факультету історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк: «Ми й надалі інформуватимемо студентів про запити роботодавців щодо рівня компетентності фахівців»

Декан факультету історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк: «Ми й надалі інформуватимемо студентів про запити роботодавців щодо рівня компетентності фахівців»
01.04.2024 12:50 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ стейкхолдери співпраця є факультету історії міжнародних відносин вчительська практика

У Запорізькому національному університеті триває проєкт «Співпраця є». В ньому керівники факультетів, ІННІ імені Юрія Потебні розповідають про особливості та перспективи їхнього співробітництва зі стейкхолдерами, про виклики в цій цікавій і потужній взаємодії. Переконані, що проєкт приверне увагу всіх зацікавлених у співпраці з нашим вишем, зокрема абітурієнтів. Сьогодні до вашої уваги – інтерв’ю з деканом факультету історії та міжнародних відносин Ольгою Маклюк.

 

-У яких напрямках відбувається на факультеті співпраця зі стейкхолдерами?

- Напрямки дуже широкі. Я не можу не згадати участі в розробці освітніх програм, їх моніторинг і періодичний перегляд в освітньому процесі загалом. А ще це – спільні наукові публікації, організація баз практик, атестаційні іспити зі спеціальності (звісно, вони відбуваються саме за участю роботодавців). Участь стейкхолдерів у спільних проєктах (регіональних, міжнародних тощо) важко переоцінити! До того ж, не забуваємо про найголовніше – працевлаштування випускників.

-Якими здобутками у співпраці зі стейкхолдерами може похвалитися доволі популярна освітня програма «Середня освіта (історія)»?

-Нашу Софію Тоцьку – стейкхолдера, вчительку-практика, цього навчального року залучили до викладацької роботи на кафедрі! Що маємо на виході? Професійні, цікаві практичні заняття з дисципліни «Курс історії в профільній школі» для здобувачів першого курсу магістерського рівня СО (Історія). Поширеною є практика, коли стейкхолдери діляться досвідом зі здобувачами освітньої програми СО (Історія) на своїх майстер-класах. Ви тільки погляньте на їхні теми: «Нова українська школа (НУШ), успіхи та виклики сьогодення», «НУШ: модельні програми, специфіка оцінювання та педагогіка партнерства», «Все про науково-педагогічний проєкт «Інтелект України». Згадаю і досвід співпраці із учителем-практиком Ганною Дубасою навесні торік. Вона провела майстерклас на тему використання дебатів на уроках історії та громадянської освіти в школі.

- Чим важливе партнерство факультету з Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та директорами шкіл?

-На кафедрі давньої і нової історії України та методики навчання історії дійсно налагодили активну співпрацю зі стейкхолдерами з забезпечення підготовки здобувачів вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів з освітньої програми «Середня освіта (історія)». Стейкхолдерами програми є Ольга Сирцова – кандидатка наук, доцентка, в.о. завідувача кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Валентина Ганзуленко – директорка Запорізької гімназії № 80 Запорізької міської ради; Віктор Тлєуш – директор КЗ «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ст.» ЗОР Це фахівці з великої літери. Вони флагмани своїх ланок діяльності. Для здобувачів освіти – це взірець, який молоде покоління пране наслідувати.

-У чому особливості співпраці випускників освітньої програми «Історія та археологія»?

- Сьогодні освітня програма «І,сторія та археологія» є практично орієнтованою. Тут налагоджена співпраця з Запорізьким краєзнавчим музеєм Запорізької обласної ради, з Державним архівом Запорізької області, Національним заповідником “Хортиця”, Крафтові музеї Запоріжжя, з Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ. Триває підготовка студентів до науково-дослідної, інформаційно-аналітичної, методичної, організаційної роботи в архівах, музеях, закладах культури, ЗМІ, органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських організаціях. Її фокус – практичний складник підготовки в галузі музейної, архівної, археологічної, етнографічної, пам’яткознавчої, науково-просвітницької діяльності. Наприклад, керівник крафтових музеїв Запоріжжя, випускник факультету Михайло Мордовськой запропонував розширити музейний складник програми у контексті підготовки кураторів проєктів, залучення до формування нових музейних і культурних продуктів, які можуть використовуватися в культурній дипломатії, у тому числі, за кордоном.

- Про які яскраві історії співпраці зі стейкхолдерами ви могли б розповісти в контексті освітньої програми «Міжнародні відносини»?

- Наші випускники цієї освітньої програми здатні виконувати професійні види робіт, реалізовувати проєкти в галузі міжнародних відносин, забезпечувати переговорний процес з іноземними партнерами. Співробітництво факультету з роботодавцями забезпечує студентів-міжнародників базами практик. Це – Почесне консульство Болгарії; Запорізький міський фонд «МазальТов»; Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», «IT Gravity», іноземні компанії. Укладено договори про співпрацю з Почесним Консульством Республіки Латвія у Запоріжжі, Департаментом культури і туризму Запорізької міської ради, та Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної військової державної адміністрації. А згодом працевлаштування фіксує яскраві прикладі успішного фінішу. Наприклад, Міжнародна IT компанії QwertySoftware. Вона є однією з регіональних баз практик і компанією можливого подальшого працевлаштування здобувачів освітньої програми «Міжнародні відносини». Під час гостьових лекцій представники QwertySoftware окреслюють компетентності, яких вони потребують від випускників спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». А також знайомлять студентів із ключовими напрямами діяльності компанії, відповідають на їхні запитання. А це створює атмосферу конструктивного діалогу.

- Що ще в планах?

-Метою проведення всіх майбутніх заходів зі стейкхолдерами лишається налагодження комунікації між здобувачами освіти, НПП, адміністрацією ЗНУ та освітнім, культурним і бізнес-середовищем. Ми й надалі інформуватимемо студентів про вакансії і запити роботодавців щодо рівня компетентності фахівців, а також формуватимемо в здобувачів навички, необхідні для успішного працевлаштування, кар’єрного розвитку та старту професійного успіху.

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини