Доцентка Олена Вагіна: «Навіть у перервах між сесіями ми жваво обговорювали «плюси» та «мінуси» виборчих систем»

Доцентка кафедри політології факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олена Вагіна взяла участь у тренінгу «Виборчі системи» за методологією BRIDGE, який відбувся в Києві з 12-14 березня. Організатором заходу став Тренінговий центр Центральної виборчої комісії України у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES Ukraine).
4 тренери-професіонали та 25 зацікавлених учасників – в інтерактивному форматі – аналізували принципи виборчих систем, обговорювали переваги й недоліки кожної з них, порівнювали формули розподілу голосів. Упродовж трьох днів учасники слухали, обмінювались думками, робили несподівані висновки.
– Ми дискутували щодо впливу різних елементів кожної виборчої системи на результати виборів, легітимність обраних представників, географічне та політичне представництво, представництво жінок і національних меншин, стабільність політичного курсу, – розповідає Олена Вагіна. – Завдяки інтерактивному формату BRIDGE, ми віддавали преференції кандидатам-«фруктам», голосували за «кольорові» партійні блоки, малювали, клеїли і… «продавали» виборчі системи. І навіть у перервах між сесіями ми жваво обговорювали «плюси» та «мінуси» виборчих систем.
Серед 25 учасників тренінгу були співробітники Секретаріату ЦВК, представники НАЗК, викладачі вишів, помічники народних депутатів України, представники політичних партій і громадських організацій.
Підбір учасників тренінгу відповідав усім вимогам представництва: географічного, партійно-політичного, вікового, гендерного, професійного. Це зробило спілкування в такому цінному зараз офлайн-форматі дуже корисним, збагатило всіх новим досвідом і розширило професійні можливості учасників.
Отримані під час тренінгу знання та практичні навички доцентка кафедри Олена Вагіна вже активно впроваджує у навчанні зі студентами-політологами в рамках дисциплін «Політологія», «Моделі виборчих систем», «Загальна теорія політики», а також зі студентами публічного управління в межах дисципліни «Державне управління в зарубіжних країнах».
Факультет соціології та управління ЗНУ
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu