Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцентка Олена Вагіна: «Навіть у перервах між сесіями ми жваво обговорювали «плюси» та «мінуси» виборчих систем»

Доцентка Олена Вагіна: «Навіть у перервах між сесіями ми жваво обговорювали «плюси» та «мінуси» виборчих систем»

Доцентка Олена Вагіна: «Навіть у перервах між сесіями ми жваво обговорювали «плюси» та «мінуси» виборчих систем»
01.04.2024 12:47 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціології управління кафедра політології підвищення кваліфікації тренінг

Доцентка кафедри політології факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олена Вагіна взяла участь у тренінгу «Виборчі системи» за методологією BRIDGE, який відбувся в Києві з 12-14 березня. Організатором заходу став Тренінговий центр Центральної виборчої комісії України у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES Ukraine).

 

4 тренери-професіонали та 25 зацікавлених учасників – в інтерактивному форматі – аналізували принципи виборчих систем, обговорювали переваги й недоліки кожної з них, порівнювали формули розподілу голосів. Упродовж трьох днів учасники слухали, обмінювались думками, робили несподівані висновки.

Ми дискутували щодо впливу різних елементів кожної виборчої системи на результати виборів, легітимність обраних представників, географічне та політичне представництво, представництво жінок і національних меншин, стабільність політичного курсу, – розповідає Олена Вагіна. – Завдяки інтерактивному формату BRIDGE, ми віддавали преференції кандидатам-«фруктам», голосували за «кольорові» партійні блоки, малювали, клеїли і… «продавали» виборчі системи. І навіть у перервах між сесіями ми жваво обговорювали «плюси» та «мінуси» виборчих систем.

Серед 25 учасників тренінгу були співробітники Секретаріату ЦВК, представники НАЗК, викладачі вишів, помічники народних депутатів України, представники політичних партій і громадських організацій.

Підбір учасників тренінгу відповідав усім вимогам представництва: географічного, партійно-політичного, вікового, гендерного, професійного. Це зробило спілкування в такому цінному зараз офлайн-форматі дуже корисним, збагатило всіх новим досвідом і розширило професійні можливості учасників.

Отримані під час тренінгу знання та практичні навички доцентка кафедри Олена Вагіна вже активно впроваджує у навчанні зі студентами-політологами в рамках дисциплін «Політологія», «Моделі виборчих систем», «Загальна теорія політики», а також зі студентами публічного управління в межах дисципліни «Державне управління в зарубіжних країнах».

Факультет соціології та управління ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини