Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет СПП приєднався до Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2024»

Факультет СПП приєднався до Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2024»

29 березня студенти 1 та 4 курсів ОПП 013 «Початкова освіта» та 012 «Дошкільна освіта» разом із викладачами кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відвідали в межах Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2024» науково-педагогічний захід, на якому відбулася презентація інноваційного досвіду «Використання потенціалу музейної педагогіки для розвитку компетентнісно орієнтованої особистості».

27 березня в режимі онлайн розпочала роботу ХV міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2024». Привітання учасникам, організаторам і гостям надіслали президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євген Баженков. Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим рівнем, змістовністю програми з найбільш актуальних питань модернізації галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок системи освіти – найбільш рейтингова та широкомасштабна виставка в Україні.

Цього року попри жахіття війни виставка зібрала 485 учасників із Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей, м. Києва, а також – із Польщі, Литви, Румунії, Угорщини, Естонії.

Понад 90 учасників із закладів освіти Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської областей 29 березня 2024 р. у межах виставки відвідали на платформі ZOOM презентацію інноваційної розробки «Використання потенціалу музейної педагогіки для розвитку компетентнісно орієнтованої особистості» Запорізького академічного ліцею № 23 Запорізької міської ради Запорізької області. Завітали на захід й здобувачі вищої освіти ОПП 013 «Початкова освіта», 012 «Дошкільна освіта» та доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Алла Курінна та Людмила Шульга.

Учасників науково-педагогічного заходу привітала його модераторка, методистка обласного науково-методичного центру Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Юлія Опанасенко.

Доповідачки – заступниці директора з навчально-виховної роботи Запорізького академічного ліцею № 23 Запорізької міської ради Запорізької області Лія Пошва та Світлана Адаменко – наголосили на важливості музейної педагогіки як перспективного інноваційного напряму сучасної педагогіки, що вирішує проблеми формування особистості, а саме: залучення учнівської молоді до дослідницької діяльності засобами музейної експозиції з використанням інформаційних технологій, розвиток їхніх дослідницьких умінь і творчих здібностей, вироблення здатності до самостійних суджень і оцінок, навичок критичного мислення.

Яскраво під час презентації спікерки представили етнографічний музей «Світлиця», який задля глибокого пізнання свого народу, його історії, мови, культури створено на базі народознавчих, краєзнавчих та етнографічних джерел, зібраних із різних куточків України. Фотоекскурсія музеєм не залишила байдужими учасників заходу.

Директор Запорізького академічного ліцею №23 – Флагману освіти України 2009-2010 років – Володимир Майоров надав рекомендації щодо використання запропонованого досвіду закладу в процесі формування ключових компетентностей засобами музейної педагогіки, гостинно запросив учасників заходу скористатися можливістю відвідати віртуальні експозиції музею. Пропозиція директора не тільки мотивувала студентів ЗНУ, майбутніх вихователів і вчителів початкової школи, завітати до віртуальних експозицій музею, а і долучитися до подальшого вивчення технології музейної педагогіки та виставкової діяльності.

Зустріч освітян була цікавою та надихала, а для здобувачів вищої освіти презентація завершилася рефлексіями та обміном думками на подальших заняттях щодо сучасних вимірів музейної справи у контексті інтеграції досвіду минулого, знань про людину та сучасних інформаційних технологій. Саме така ефективна діяльність і співпраця допоможуть подолати перешкоди й важкі стани під час війни всім учасникам освітнього процесу.

Факультет соціальної педагогіки та психології ЗНУ

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: