
У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо інтерв’ю з вихованкою економічного факультету, випускницею першого (бакалаврського) рівня 2021 року та другого (магістерського) рівня 2022 року спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», онлайн-менеджеркою, блогеркою та менеджеркою з продажу Вікторією Місюрою.
- Вікторіє, пригадайте, будь ласка, з чого розпочиналася ваша практична діяльність, та розкажіть про основні етапи вашої професійної кар’єри?
- Одразу після закінчення бакалаврату я працевлаштувалась до ПАТ «Запоріжсталь» на посаду фахівчині відділу кадрів. Загалом на цьому підприємстві я отримала свій перший досвід і застосувала на практиці те, чому нас вчили в університеті. Наприклад, я пишаюсь тим, що розробила систему адаптації нових працівників – цей процес тривав чимало часу і до нього входила не тільки адаптація, а й одночасно метод дослідження слабких сторін на підприємстві та матеріальна мотивація для працівників, які вже працюють.
Проте через війну я не змогла впевнитися, як працює «моя» система адаптації, адже була вимушена переїхати до Польщі та звільнитися з цієї роботи. Враховуючи не дуже гарні відгуки про роботу у Польщі, було дуже страшно йтина якийсь завод, і тут я одразу відчула на собі, як працює сила думки, адже я дуже хотіла щось краще для себе. Без знання мови, лише мінімально її вивчивши, я змогла влаштуватись у рекрутацію у ТОВ «Find Work». Звільнившись звідти, я потім влаштувалася в одну з найбільших агенцій праці – ТОВ «OTTO WORK FORCE». За цей часу я дуже добре навчилася комунікувати з людьми та зараз маю ще більше навиків, які роблять мене сильним фахівцем. Через певний період часу мене звільнили з компанії через ускладнення та брак робочих місць. Агенство вже не потребувало такої великої кількості працівників, тож я вже більше року працюю особистим менеджером блогера.
- Які риси вдачі, на вашу думку, мають бути притаманні людині за Вашою професію?
- Перш за все, це – стресостійкість! Насправді робота з людьми, з одного боку, дуже різноманітна та цікава, так і може залишати негативні емоції. Ти маєш бути добрим психологом, відчувати настрій людини.
Мені під час війни доводилось розмовляти з кандидатами на роботу, які плачуть під час телефонної розмови через втрату чоловіка на війні, і я не тільки влаштовувала людину на роботу, а й надавала їй підтримку, якої вона потребувала в ту хвилину.
Наступне – це вміння розподіляти свій робочий час. Для цього круто дивитися різні відео, читати книжки, одна з них – «Магія ранку». Та загалом опанувавши тайм-менеджмент, багато хто тоді дивується, скільки вільного часу з’явиться на розвиток. Усе інше приходить з досвідом – я кажу з власного досвіду, саме про себе і що саме з цим мені довелося робити, щоб бути максимально продуктивною.
- Які найяскравіші студентські враження вам подарував університет?
- Ох, досить нещодавно згадувала, що університет до коронавірусу – це був такий механізм, знаходячись в якому, неможливо було зупинитися. Багато різних заходів, спортивні змагання, конкурс «Студентська весна» та багато іншого, що надавало стільки емоцій і енергії, що не з чим не порівняєш. і я б з задоволенням це б прожила – ще раз і ще раз!
- Чи знадобилися вам під час роботи знання, отримані на економічному факультеті ЗНУ?
- Так, звісно. Особливо круто, що на кафедрі управління персоналом і маркетингу викладачі викладалися на всі 100% і надавали інформацію, яка актуальна зараз. Наприклад, оскільки світ пішов в онлайн, то в університеті ми навчалися навіть тому, як розвивати свої соціальні мережі та просувати через них себе як фахівця. Також ми мали змогу вивчити закони про працю, що значно зекономило мій час на роботі. Загалом ще багато чого іншого, і вже під час застосування всього цього на практиці було чітке розуміння, що це і як його використовувати.
- Як під час навчання складалися ваші стосунки з викладачами та однокурсниками?
- Із викладачами проблем взагалі не було жодного разу. Нас у школі завжди залякували, що «в університеті за вами ніхто бігати не буде», але все виявилось інакше, викладачі завжди йшли на зустріч, завжди підтримували та допомагали.
З одногрупниками деякими й досить підтримую зв’язок, та і в університеті завжди були один за одного, завжди приходили на допомогу з будь-яким питанням.
-Які ваші плани на майбутнє?
- Зараз я надалі планую розвиватися в галузі HR, адже мені дуже подобається займатися плануванням, систематизацію різних робочих процесів, розробляти щось і керувати командою, але взагалі планів багато. Я, мабуть, одна з тих небагатьох людей, хто написав собі 100 цілей на 2024 рік, тому і надалі хочу розвиватися, надалі вчитися. Хочу, щоб «моє стало власним брендом», але всі карти розкривати не буду, дізнаєтеся з часом і, можливо, дам інтерв’ю для ще однієї нової історію успіху для мого улюбленого Запорізького національного університету. Я – не з тих людей, хто любить розказувати про свої плани: «тихіше їдеш, далі будеш», – це саме про мене, тому надалі побачимо).
Фото з архіву Вікторії Місюри
Стежте за подіями кафедри Управління персоналом і маркетингу на соцмережевих сторінках:
Інстаграм @upim_znu
Телеграм https://t.me/upim_znu
Фейсбук https://cutt.ly/yZNcgsS
Тік-ток @upim_znu
Ірина Дашко,
докторка наук, професорка кафедри управління персоналом і маркетингу
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та Інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років.
Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8
Сьогодні архів проєкту – це вже понад 400 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu