Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет співпрацює з іноземними фахівцями

Юридичний факультет співпрацює з іноземними фахівцями

Юридичний факультет співпрацює з іноземними фахівцями
08.04.2024 10:11 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет освітній процес міжнародна діяльність гостьова лекція формування мовних компетентностей

На юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в освітній процес впроваджено практику безпосереднього спілкування студентів, які навчаються за освітніми програмами 081 «Право» для першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, із правниками-носіями іноземної професійної мови.

 

Це зроблено для забезпечення високого рівня іншомовної спроможності студентів. А також для набуття ними відповідних компетентностей для успішної їхньої професійної реалізації. Адже вона безпосередньо пов’язана з тлумаченням та застосуванням численних міжнародно-правових актів. Крім того, йдеться про опрацювання матеріалів судової та адміністративної практики міжнародних та зарубіжних інституцій. Необхідно для їхнього успіху також спілкування з іноземними колегами під час участі у процесуальних діях, членство у міжнародних громадських професійних організаціях й підвищенням своєї кваліфікації,

Для успішної реалізації правника в професійному середовищі в сучасних умовах важливо володіти не просто іноземною (а бажано й декількома) мовою, а саме іноземною професійною мовою. Тобто йдеться про знання правничої термінології, компетентності правничого письма, аргументацію під час професійного спілкування. Набувати такі знання варто вже під час навчання у вищі. Високу якість таких компетентностей можна забезпечити лише за умови системного спілкування із носіями іноземної мови, які одночасно є й представниками правничої професії. Таке спілкування має бути обов’язкового системним і лише за такої умови можна розраховувати на позитивний результат.

Юридичний факультет для реалізації такого завдання максимально залучає не тільки своїх іноземних партнерів. Також він намагається долучати студентів до освітніх ініціатив за участю іноземних колег інших вітчизняних правничих шкіл. Лише за останні два тижні вони мали змогу взяти участь у декількох професійно орієнтованих заходах за участю правників-носіїв іноземної мови.

Так, 28 березня зі студентами факультету зустрівся доктор права, доцент кафедри публічного права та прав людини, співдиректор бакалаврату Даремської юридичної школи (Велика Британія) Дімітріос Кагіарос. Він запропонував фахову дискусію на тему «Захист від шкоди діпфейків відповідно до Європейської конвенції з прав людини». Це викликало неабиякий інтерес у студентів. Вони взяли активну участь в обговоренні правових наслідків застосування технології Deepfake, а також інших форм контенту, створеного за допомогою ШІ, для реалізації та захисту прав людини.

2 квітня у межах участі у Всеукраїнському освітньому проєкті «Незламні правничі школи України» студенти разом із викладачами прослухали гостьову лекцію доктора права, доцента кафедри адміністративного права та процедур Русенського університету «Ангел Кънчев» (Республіка Болгарія), адвоката Емануіла Коларова на тему «Викладання адміністративного права в Болгарії: зміст, методи, зв’язок з іншими дисциплінами публічно-правового циклу».

Участь у цьому заході дозволила представникам Запорізької правничої школи не тільки ознайомитися із певним складником процесу підготовки правників у Республіці Болгарія, порівнявши її із вітчизняним аналогом,. Вони змогли додатково отримати нові знання стосовно галузевого правозастосування, особливостей професійної правничої діяльності в галузі публічного адміністрування в цій іноземній державі. Це цілком може стати в пригоді у професійній діяльності правників в умовах стрімкого практичного втілення у життя євроінтеграційних векторів розвитку нашої держави.

5 квітня майбутні правники ЗНУ разом із своїми колегами із Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відвідали гостьову лекцію викладача UC Berkeley School of Law (California, USA) Adam Sechooler на тему «Демократія та конституційне право у США». Вони ознайомилися з фундаментальними теоріями демократії, зокрема теоріями Роберта Даля, Девіда Хелда та Яна Шапіро. Студентам запропонували для обговорення приклади розгляду різних категорій судових справ, із акцентом на виявлення зв’язків між демократією та судовим переглядом таких справ.

Спікер детально зупинився на характеристиці поточного стану справ у Верховному Суді Сполучених Штатів Америки, особливостях розгляду справ в сучасних умовах, основних проблемних питання глобального правосуддя. Його виступ ініціював жваву тематичну дискусію, що дозволило студентам також продемонструвати свої компетентності щодо аргументації своєї позиції під час фахового спілкування.

Юридичний факультет подякував партнерам за підтримку та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини