Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вчені ЗНУ долучились до обговорення безбар’єрного простору в реабілітації військових

Вчені ЗНУ долучились до обговорення безбар’єрного простору в реабілітації військових

Вчені ЗНУ долучились до обговорення безбар’єрного простору в реабілітації військових
10.04.2024 08:26 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціальної педагогіки психології кафедра психології наукова діяльність круглий стіл війна

Професор кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Євгеній Клопота взяв участь у засіданні круглого столу «Безбар’єрний простір як багатофункціональний механізм комплексної реабілітації військових та цивільних осіб з інвалідністю».

 

За ініціативи Комітету з питань охорони здоров’я та соціальної політики, внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій Громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), 9 квітня відбулося засідання круглого столу «Безбар’єрний простір як багатофункціональний механізм комплексної реабілітації військових та цивільних осіб з інвалідністю».

Доктор наук, професор кафедри психології Запорізького національного університету, Заслужений працівник освіти України, керівник Запорізького обласного осередку «Всеукраїнський парламент працездатних осіб з інвалідністю» Євгеній Клопота виступив з доповіддю на тему: «Психологічна реабілітація як основа подальшої реінтеграції в суспільство військових, які втратили зір». Він підкреслив значущість своєчасної психологічної підтримки, спрямованої на прийняття свого нового Я-образу та адаптації до життя в умовах зорової депривації. Також він закцентував увагу на ролі сучасних тифлотехнічних засобів у подоланні інформаційного бар’єра й самореалізації в різних сферах життя. Доповідь викликала жвавий інтерес серед науковців, громадських діячів, представників влади, які були присутні на цьому важливому заході.

Окрім того, розглянули питання створенням безбар’єрного простору, реабілітації та соціалізації учасників бойових дій, які отримали інвалідність. Усі учасники круглого столу підтримали ініціативу проведення подібних заходів на різних рівнях та створення умов для комплексної та систематичної підтримки військових та цивільних громадян, які отримали інвалідність під час війни.

 

Євгеній Клопота,

професор кафедри психології

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини