Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентки ФІФ взяли участь у засідання круглого столу в межах Міжнародного колоквіуму з франкофонії

Студентки ФІФ взяли участь у засідання круглого столу в межах Міжнародного колоквіуму з франкофонії

Студентки ФІФ взяли участь у засідання круглого столу в межах Міжнародного колоквіуму з франкофонії
10.04.2024 15:47 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет іноземної філології кафедра романської філології перекладу міжнародна діяльність студентська наука

Кафедра романської філології і перекладу факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилася до непересічної події. 4-5 квітня в місті Анже (Франція) відбувся міжнародний колоквіум з питань франкофонії «Francophonies en contextes universitaires et diversités de l’ailleurs: langues, mobilités, (trans)formations, identités». Темою цьогорічного заходу стало осмислення франкофонії як мультилінгвального середовища, де французька мова контактує з іншими мовами, якими говорять франкофони. Особливу увагу науковці сконцентрували на проблемі співвідношення мов і культур у контексті плюрілінгвізма як невід’ємного складника університетського навчання та наукових досліджень.

 

 квітня в межах Колоквіуму провели засідання круглого столу, присвяченого «Креатону плюрілінгвального письма» (Créathon d`écriture plurilingue), як особливої практики створення цих текстів. Нагадаємо, що в грудні 2023 року п’ять студенток ФІФ – з освітньої програми «Мова і література (французька)» (освітній рівень – бакалавр) Уляна Драна, Еліна Васільєва, Вікторія Новосела, Катерина Бабенко та з освітньої програмаи «Сучасні лінгвістичні і перекладознавчі студії (французька мова, англійська мова)» (освітній рівень – магістр) Юлія Совач – долучилися до виконання творчих завдань у межах «Креатону-2023». Зараз організатори «Креатону» запросили дівчат розповісти під час засідання круглого столу про їхній досвід створення плюрілінгвального тексту. Свої роздуми учасниці виклали у вигляді презентації, яку представили учасникам заходу.

Ось як розповідають про підготовку та участь у засіданні круглого столу учасниці. Другокурсниця бакалаврату Вікторія Новосела згадує: «Підготовка до колоквіуму й аналіз нашої роботи надихнули на роздуми щодо явищ мультилінгвізму та франкофонії в сучасному світі та в Україні зокрема. Участь у засіданні круглого столу також дала нам змогу ще раз попрацювати в команді. Я вдячна за можливість долучитися до цього чудового заходу». Третьокурсниця Еліна Васільєва розповідає про свої враженнями: «Це був незвичайний та дуже корисний досвід. Було цікаво почути, як студенти з Франції, Португалії. Греції, Алжира осмислили завдання, які робили в грудні минулого року, та  поділитись власним досвідом». Студентка 4 курсу Уляна Драна наголосила: «Було корисно узагальнити свій минулий досвід. Ми вдячні організаторам за чудову можливість взяти участь у такому поважному заході, спробувати нові для себе активності та проявити не тільки творчий, а й науковий потенціал». А ось враження Софії Рубанової (другий курс бакалаврату), яка прийшла підтримати учасниць: «Наша команда гарно виступила перед іноземними учасниками заходу. Я також була вражена тим, як багато молодих людей, як і я, вивчають французьку мову в різних країнах світу. Французька мова розширює горизонти, я тепер почуваю себе більш впевнено: в іншій частині світу мене зрозуміють не тільки англійською. Я вважаю, що це круто!».

Факультет іноземної філології привітав студенток із вдалим виступом на міжнародному заході та побажав їм подальших успіхів у навчанні та в науковій діяльності.

Кафедра романської філології і перекладу ЗНУ

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини