
Іншомовна спроможність – невід’ємний складник успішної професійної реалізації правника в сучасних умовах. Цей виклик часу усвідомлюють у Запорізькій правничій школі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Тут створюють всі необхідні умови для набуття та вдосконалення здобувачами компетентностей розуміння, спілкування іноземною мовою у професійній діяльності.
Задля цього, окрім вивчення відповідних загальнообов’язкових освітніх компонентів на всіх рівнях вищої освіти, а також навчання та викладання окремих фахових дисциплін іноземною мовою, забезпечується й системне спілкування здобувачів із правниками-носіями іноземної мови. Так,11 квітня здобувачі юридичного факультету мали змогу одночасно долучитися до двох фахових онлайн-зустрічей.
У межах співпраці з Інститутом Transjus та юридичним факультетом Університету Барселони (співпраця з якими триває вже другий рік поспіль) організували гостьову лекцію професорки міжнародного публічного права, асистентки заступника декана з досліджень та міжнародних відносин юридичного факультету Університету Барселони (Королівство Іспанії) докторки Елісенди Кальвет Мартінес на тему «Україна та правосуддя перехідного періоду».
Діалогова модель спілкування, запропонована спікеркою, дозволила здобувачам отримати корисні знання з особливостей підготовки, розгляду справ в сучасних умовах у судових інституціях різних країн, розгляду окремих категорій судових справ, формування судової практики стосовно «нових» категорій справ. Також йшлося про формування кадрового супроводу розгляду таких справ в Україні у сучасних судових інституціях, розуміння «правосуддя перехідного періоду» й його унікальності в України. Присутні змогли отримати знання, які є необхідними для підвищення рівня своєї професійної підготовки до професійної діяльності, для підвищення своєї конкурентоспроможності як на вітчизняному, так і міжнародному ринку професійної праці. Це також дозволи ситудентам «прокачати» свої мовні компетентності, долучившись до фахової дискусії із правником-носієм іноземної мови. Вони мали змогу продемонструвати свої компетентності стосовно критичного мислення, правничої аргументації, ведення фахової професійної дискусії.
У цей же день майбутні правники разом із викладачами отримали унікальну можливість взяи участь у вебінарі на тему «Історія створення, становлення та роль Федерального Конституційного Суду Німеччини в системі конституційних органів згідно із Основоположним Законом Німеччини». Його організаторами стали Конституційний Суд України, Національна школа суддів України, Німецький фонд міжнародного правового співробітництва (IRZ).
Із вітальними словами до учасників заходу звернулися: суддя Конституційного Суду України Галина Юровська, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, представниця Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, керівниця проєктів в Україні Ангела Шмайнк.
Для фахової дискусії учасникам запропонували дві теми, основними спікерами в яким виступили: суддя Федерального Конституційного Суду Німеччини у відставці Райнгардт Гайєр – тема «Історія створення та становлення Федерального Конституційного Суду Німеччини», а також – суддя Федерального Конституційного Суду Німеччини у відставці Удо Штайнер – тема «Роль Федерального Конституційного Суду Німеччини в системі конституційних органів згідно із Основоположним Законом Німеччини». Не тільки задоволення від «занурення в живе спілкування» з правниками-носіями іноземної мови чекало на студентів, але й додаткові фахові знання та професійні поради стосовно формування професійної кар’єри в умовах сучасних глобалізаційних процесів.
Юридичний факультет подякував партнерам за підтримку та висловив сподівання на подальшу співпрацю.
Юридичний факультет
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu