Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ – учасник круглого столу з питань інституційної акредитації

ЗНУ – учасник круглого столу з питань інституційної акредитації

ЗНУ – учасник круглого столу з питань інституційної акредитації
16.04.2024 08:03 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет освітній процес зустріч Національне агентство питання запобігання корупції

12 квітня у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся Всеукраїнський круглий стіл з питань інституційної акредитації, ініційований Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, Міністерством освіти і науки України та Міжнародним фондом досліджень освітньої політики. Серед його учасників були представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Участь у заході взяли: заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький, керівництво Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти – Андрій Бутенко, Олена Єременко, Наталія Стукало, ректори та проректори закладів вищої освіти, керівники галузевих експертних рад Нацагентства. Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков представив результати аналізу національних практик із впровадження інституційної акредитації в різних країнах світу та рекомендації з імплементації цієї моделі в Україні. Відомо, що наразі, відповідно до законодавства. інституційна акредитація є добровільною і може проводитися за ініціативою закладу. Практики застосування цієї норми ще не існує. Під час засідання круглого столу йшлося про ексклюзивність такої акредитації у перспективі, мету і мотивацію її проходження, ті преференції, які вона може принести закладу. Окремо обговорювалось контроверсійне питання співіснування програмної та інституційної акредитації.

Проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ Юрій Каганов наголосив у межах дискусії, що інституційна акредитація має сприяти підвищенню реноме університету, довіри до нього, а також може стати інструментом диференціації закладів, їх рейтингування, як варіант – включення параметра до формули фінансування вишів (адже на основі програмних акредитацій наразі важко формувати висновки про потенціал ЗВО). Крім того, він висловив думку про складність проведення інституційних акредитації в масштабних закладах, де існують різні системи внутрішнього забезпечення якості в розрізі окремих факультетів та інститутів. При цьому досвід великих корпорацій свідчить про потребу уніфікації стандартів якості. Зауважив спікер також про важливість більш потужних фільтрів від імітації інституційної акредитації. Зрештою, він акцентував, що якісне проведення інституційної акредитації сприятиме стратегуванню ЗВО.

Дискусія охопила чимало інших питань, дотичних до предмету обговорення. Серед них – створення незалежних агентств якості, акредитаційні процедури у зарубіжних агентствах, кластерна акредитація (за галузями), особливості акредитацій PhD програм, якість експертного пула та інше. Засідання круглого столу матиме продовження у форматі експертної роботи з напрацювання механізмів інституційної акредитації.

 

За матеріалами фейсбук-сторінки проректора з науково-педагогічної роботи ЗНУ Юрія Каганова

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини