Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті стартували заняття в «Академії STREAM-освіти»

На філологічному факультеті стартували заняття в «Академії STREAM-освіти»

На філологічному факультеті стартували заняття в «Академії STREAM-освіти»
16.04.2024 10:13 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування проєкт Академія STREAM-освіти школи співпраця лекція

Викладачі філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочали викладання в Академії STREAM-освіти. Напрям «Комунікація і письмо» представляють два факультети: філологічний і факультет журналістики. На сьогодні естафету знайомства старшокласників із тонкощами роботи зі словом прийняли фахівці філологічного факультету.

 

На початку зустрічі декан факультету Ірина Бондаренко розповіла учням про те, наскільки важливим у сучасному професійному світі є досконале володіння державною мовою, скільки можливостей для працевлаштування дає освіта на філологічному факультеті. Віртуальна представниця факультету – Орися, згенерована штучним інтелектом, ознайомила присутніх із освітніми програмами факультету.

Медіатренерка, доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко запропонувала учням гру з використанням зображень літературних героїв, створених штучним інтелектом. Присутні спробували асоціювати себе з певним героєм і одночасно побачили, що на заняттях викладачі філологічного факультету активно використовують новітні технології, щоб зацікавити студентів і вчать їх опановувати різні застосунки.

Професорка, завідувачка кафедри слов’янської філології Ірина Павленко прочитала лекцію «Створимо казку разом». Школярі не лише занурились у світ казок, але й подивились на казку з позиції науковця. Вони пригадали основні літературознавчі аспекти поняття казка, а також з допомогою зіставного і порівняльного методів побачили, що спільні мотиви і теми присутні у фольклорі не лише різних народів, але й на різних континентах. Лекторка розкрила значення символів, які часто використовуються в казках, причини виникнення певних повторюваних сюжетів. Школярі дізналися, де живе Марципановий чоловічок і чим він схожий на Колобка, що спільного між українським фарбованим лисом та фарбованим шакалом індійської народної казки, чому казка «Пані Метелиця» трапляється у фольклорі всіх народів Західної Європи, а сюжет про Хлопчика-Мізинчика наявний і в японській, і в іспанській казках. Наприкінці лекції Ірина Бакаленко запропонувала перевірити засвоєння матеріалу з допомогою вікторини на платформі kahoot.

Протягом наступних 6 тижнів у слухачів Академії STREAM-освіти буде можливість більше ознайомитись із методикою викладання на філологічному факультеті, прослухати інші не менш цікаві теми.

Філологічний факультет

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини