Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Весняний «екватор» кафедра української мови долає спільними зусиллями

Весняний «екватор» кафедра української мови долає спільними зусиллями

Весняний «екватор» кафедра української мови долає спільними зусиллями
18.04.2024 11:37 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет кафедра української мови

По-перше, це, звичайно ж, навчання наших здобувачів освіти. Упевнено рухаємося до завершення весняного семестру й бакалаврських освітніх програм: студенти філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), у межах написання курсових робіт, готуються до щорічної конференції «Молода наука», четвертокурсники психологічно та інтелектуально налаштовуються на підсумкову державну атестацію.

 

По-друге, і для студентів, і для всіх охочих кафедра запрошує лекторів – відомих в Україні науковців. Так, 19 березня цього року гостьову лекцію про історію українських фемінітивів «Діахронія та синхронія фемінітивів української мови: зародження і становлення категорії фемінітивності» виголосила професор лінгвістики Прикарпатського національного університету Марія Брус. Оскільки тема найменувань жіночого роду до назв роду чоловічого вже кілька років є досить модною для всіх, жвава й подеколи запекла дискусія розгорнулася на півтори години після того, як завершилася сама лекція (деталі – на YouTube-каналі кафедри української мови: https://www.youtube.com/watch?v=Nmdw9tMxGJU).

Ми організовуємо також зустрічі з педагогами-практиками в межах вивчення дисциплін на ОП 014.01 «Середня освіта». Приміром, 28 березня на заняття «Шкільний курс української мови» до студентів-першокурсників, за запрошенням доцента Ірини Ільченко, завітала вчитель української мови та літератури Ліцею економіки та інформаційних технологій, доктор філософії зі спеціальності «035 Філологія» Анастасія Ткаченко, аби поділитися власним досвідом викладання дисциплін мовного циклу для учнів ЗЗСО.

По-третє, до складу журі фінального етапу ХХIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика увійшла доцент кафедри української мови Оксана Меркулова, яка з 25 по 29 березня разом із колегами з усієї України в Інституті модернізації змісту освіти (м. Київ) долучилася до перевірки конкурсних робіт учасників конкурсу (деталі – на сайті www.osvita.ua: https://osvita.ua/blogs/91737/). До слова, наш факультет як учасниця цього конкурсу представляла третьокурсниця ОП 035.01 «Філологія (Українська мова та література)» Анастасія Лукаш, яка посіла 15 (із 64) місце.

По-четверте, до складу журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови й літератури (з методиками їх викладання), що його проводив факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, увійшла завідувач кафедри української мови професор Раїса Христіанінова.

По-п’яте, викладачі кафедри невпинно займаються профорієнтаційною роботою з-поміж цьогорічних випускників шкіл. Якщо говорити про традиційні зустрічі, то доцент Ірина Ільченко неодноразово заходила в гості до старшокласників Запорізького академічного ліцею «Перспектива» та Запорізької спеціалізованої школи I-III ступенів №100 Запорізької міської ради Запорізької області, а доцент Оксана Меркулова двічі організовувала зустріч із випускниками Широківської об’єднаної територіальної громади. Усі ці заходи були проведені спільно із заступником декана філологічного факультету з профорієнтаційної роботи Іриною Бакаленко, котра, після захопливих розповідей Ірини Ільченко та Оксани Меркулової про освітні програми філологічного факультету, знайомила студентів із особливостями цьогорічної вступної кампанії та основними труднощами національного мультипредметного тесту в частині української мови й терпляче та вичерпно відповідала на всі запитання одинадцятикласників; нерідко до таких зустрічей долучалася декан нашого факультету Ірина Бондаренко.

Профорієнтаційну і водночас просвітницьку мету мають заняття, що їх на постійних засадах (раз на два тижні) для 9-11 класів Запорізького академічного ліцею «Перспектива» проводить доцент Ірина Ільченко, знайомлячи аудиторію з ономастикою як розділом мовознавства (це і основні ономастичні терміни, і особливості запорізького топонімікону й антропонімікону), та професор Раїса Христіанінова, котра із січня цього року п’ятнадцять тижнів поспіль регулярно пояснює старшокласникам Бердянської спеціалізованої школи № 16 із поглибленим вивченням англійської мови властивості речення як синтаксичної одиниці й засобу комунікації, виробляючи в них навички визначення структури й типології простих і складних речень, знаходження таких речень у текстах, пояснює логіку розділових знаків, тим самим допомагаючи своїм землякам готуватися до складання НМТ.

Як бачимо, у розпалі в нас і весна, і спільна робота з колегами, студентами та школярами. Попереду – кілька запланованих зустрічей у межах «Молодої науки», на гостьових лекціях із провідними науковцями й розробниками Держастандарту НУШ і, звичайно ж, на сесії, навчальних практиках та державній підсумковій атестації.

 

Кафедра української мови

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

Схожі новини