Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулась конференція «Європейський досвід протидії дискримінації у сфері зайнятості»

У ЗНУ відбулась конференція «Європейський досвід протидії дискримінації у сфері зайнятості»

У ЗНУ відбулась конференція «Європейський досвід протидії дискримінації у сфері зайнятості»
23.04.2024 07:31 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність конфекренція протидія дискримінації європейська гуманітарна візія Еразмус+

19 квітня на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Європейський досвід протидії дискримінації у сфері зайнятості». Захід організований у межах міжнародного проєкту програми Європейського Союзу Еразмус+ за напрямом Жан Моне 101048168 – HumEU – ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами». Цей проєкт призначений інтегрувати європейські стандарти в українську практику управління персоналом.

На конференції зібралися представники наукового середовища, освітяни, студенти, аспіранти, докторанти, фахівці-практики, адміністративний персонал університетів, а також активісти та представники громадянського суспільства. Головною метою було обговорення актуальних питань управління персоналом в Україні та в Європейському Союзі. Особливу увагу приділили впровадженню європейських антидискримінаційних практик у галузі управління персоналом на українських підприємствах з урахуванням принципів сталого розвитку. Конференція мала три основні секції: вирішення проблеми дискримінації у сфері зайнятості на основі досвіду компаній ЄС; досвід Європи в захисті від множинної дискримінації; розвиток справедливих та об'єктивних процедур набору персоналу в Україні та Європейському Союзі.

На конференції виступили видатні представники наукового й освітнього середовища, а також фахівці-практики різних галузей.

Проректор з наукової роботи Запорізького національного університету професор Геннадій Васильчук поділився своїм досвідом та думками щодо впровадження європейських антидискримінаційних HR-практик на українських підприємствах.

Віцепрезидентка національної академії вищої освіти України, докторка наук, професорка Валентина Мойсєєнко привітала всіх учасників конференції та зазначила, що дуже рада бути серед такого висококваліфікованого та зацікавленого аудиторіуму. Вона підкреслила, що напрям конференції надзвичайно важливий, особливо в контексті політики рівних можливостей. Спікерка також передала вітання від відомого науковця та президента Національної академії наук Вищої освіти України, доктора наук, професора Станіслава Табачникова. У своєму вітанні він висловив підтримку та заохочення учасникам конференції у їхній важливій роботі з обговорення актуальних питань управління персоналом і боротьби з дискримінацією на ринку праці. Така підтримка від визначеної особистості академічного середовища свідчить про важливість теми конференції та відзначає внесок учасників у розвиток сучасної науки та практики управління персоналом.

Директор Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк обговорила ефективне управління реформами в освіті та стратегії впровадження антидискримінаційних політик для підвищення якості освіти в контексті місцевого самоврядування.

На конференції також виступив начальник науково-дослідної частини ЗНУ Дмитро Арабаджиєв. Він поділився своїми думками та дослідженнями щодо актуальних аспектів управління персоналом та боротьби з дискримінацією на ринку праці. Його виступу притаманний глибокий аналіз сучасних тенденцій у цій сфері, а також пропозиції щодо можливих стратегій і рекомендацій для подальшого розвитку політики управління персоналом в Україні та в Європейському Союзі.

В.о. декана економічного факультету професор Валентина Гельман висвітлила стратегії забезпечення рівних можливостей для молоді на ринку праці та закликала всіх присутніх долучитися до обговорення цієї важливої теми та обміну досвідом для пошуку оптимальних рішень.

Завідувачка кафедри фінансів, банківської справи і страхування, професорка Алла Череп сердечно привітала всіх присутніх на конференції та висловила побажання щодо плідної роботи та плідного обміну ідеями. Вона підкреслила важливість обговорення теми управління персоналом у сучасному світі та висловила надію на конструктивний діалог та спільні зусилля у вирішенні важливих питань.

Координаторка проєкту «Erasmus+ JMM HumEU», доцентка кафедри управління персоналом і маркетингу ЗНУ, кандидатка наук, доцентка Юлія Калюжна розкрила тему етичної освіти як превентивної антидискримінаційної практики.

Доповідь докторки філософії з Литовського спортивного університету, Регіни Андріюкайтієне, зосереджувалася на проблемі вікової дискримінації та «скляних стелях» професійної зрілості. Декан факультету транспорту, менеджменту і логістики Національного авіаційного університету України, докторка наук, професорка також виступила на конференції Тетяна Мостенська. Вона розглянула роль освіти та підготовки кадрів у забезпеченні антидискримінаційних заходів на ринку праці. Підкресливши важливість освіти як ключового елементу вирішення проблеми дискримінації, вона наголосила на перспективах і викликах, що стоять перед вищою освітою у цьому плані.

Власник фірми ФОП «Ольшанський» (ТМ Famberry) Сергій Ольшанський представив інноваційні методи розв'язання конфліктів у сфері зайнятості та використання європейського досвіду для підтримки рівних можливостей та інклюзії.

Голова правління ГО «Центр розвитку соціального бізнесу «Ініціатива» Лідія Степаненко, розглянула інноваційні підходи до соціального бізнесу та вплив грантових ресурсів на створення стійких моделей соціальних проєктів. Головна бухгалтерка ТОВ «БВП «ОЛТАК», Наталія Бондаренко окреслила проблему дискримінації за віком як інструмент зниження конкурентних переваг підприємства.

На конференції також виступила докторка наук, професорка, декан факультету обліку і фінансів Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Галина Павлова. Вона розглянула тему системної аналітики та стратегій мультирівневої протидії дискримінації на ринку праці. Особливу увагу приділила вивченню європейського досвіду та можливостям інтеграції підходів у національну політику. Її доповідь була спрямована на аналіз та розробку комплексних заходів, спрямованих на зменшення випадків дискримінації на ринку праці, які враховують як національний контекст, так і передовий досвід країн Європейського Союзу.

Важливо зазначити, що кожен із доповідачів показав унікальну перспективу та використав експертні знання в обговоренні проблеми дискримінації на ринку праці. Наприклад, директор громадської організації «Центр соціальної активності осіб похилого віку», Юрій Петраш висвітлив важливість мобілізації громадського сектору для забезпечення рівних умов доступу до робочих місць для всіх соціальних груп. Також виступили представники інших громадських організацій, які активно впливають на соціальний розвиток та вирішення проблем дискримінації на ринку праці. Вони поділилися своїм досвідом та розглянули роль громадських ініціатив у розвитку соціального підприємництва та інтеграції різних соціальних груп.

Кожен доповідач висловив свої унікальні думки та продемонстрував власні підходи до вирішення проблеми дискримінації на ринку праці, зробивши цінний внесок у загальне обговорення та сприяючи пошуку рішень для покращення ситуації у сфері управління персоналом.

Конференція з управління персоналом в Україні та ЄС стала важливою платформою для обговорення та обміну досвідом щодо актуальних питань управління персоналом і боротьби з дискримінацією на ринку праці. Доповіді відомих фахівців, вчених, представників громадських організацій та практикуючих спеціалістів засвідчили важливість зміцнення партнерських відносин та співпраці між різними секторами суспільства для ефективного вирішення цих питань. Колектив економічного факультету ЗНУ висловив сподівання, що ідеї, які пролунали під час конференції, стануть основою для подальших практичних заходів і розробки стратегій, спрямованих на покращення умов праці та забезпечення рівних можливостей для всіх громадян.

 

Юлія Калюжна,

координаторка Міжнародного проекту «Еразмус+» напряму Жан Моне 101048168-HumEU-ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами»

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини