Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі соціології презентували монографію викладачів і студентів

На кафедрі соціології презентували монографію викладачів і студентів

На кафедрі соціології презентували монографію викладачів і студентів
24.04.2024 10:08 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Наукова бібліотека наукова діяльність вебінари база даних Web of Science компанія Clarivate співпраця

23 квітня на кафедрі соціології факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася презентація колективної монографії «Візуальна соціологія в кримінології (з практики студій соціологів, медіаторів та кримінологів)».

 

Загальний огляд монографії зробив професор кафедри соціології, доктор наук Максим Лепський як ініціатор візуальних кримінологічних студій у ЗНУ та цієї наукової розвідки. Він зазначив, що ця наукова робота стала комплексним дослідженням, яке поєднало у собі як напрацювання викладачів кафедри з цієї тематики, так і результати практичних робіт студентів освітньої програми «Соціологія медіації та кримінології», зокрема кейси візуального аналізу кримінальних сюжетів у творах мистецтва та візуальний аналіз терористичних актів у Запорізькій області під час російсько-української війни.

Виступи інших авторів, присутніх на презентації модерувала декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова. Вона відзначила унікальність тематики наукового дослідження, якість та глибину наукового аналізу, а також залучення доробку студентів.

Завідувач кафедри соціології Володимир Скворець розповів про особливості та методологічний потенціал візуального аналізу в дослідженнях кримінальних субкультур та вивчення «портрета злочинця».

Також свої розділи монографії представили доценти кафедри соціології Таісія Ратушна та Ігор Кудінов які наголосили на можливостях використання сучасного програмного забезпечення та ШІ у візуальному аналізі в соціології та кримінології.

Враженнями від роботи над практичними кейсами, що увійшли до монографії поділились студенти освітньої програми «Соціологія медіації та кримінології» Анастасія Іванова, Анна Якименко, Анастасія Турило та Станіслав Обілець. Вони запевнили, що їм було не тільки цікаво, алей корисно працювати з методологією візуального аналізу.

 

Факультет соціології та управління

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини