Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ взяли участь у міжнародному семінарі з захисту конституційних прав

Науковці ЗНУ взяли участь у міжнародному семінарі з захисту конституційних прав

Науковці ЗНУ взяли участь у міжнародному семінарі з захисту конституційних прав
25.04.2024 07:39 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет міжнародна діяльність наука педагогічний семінар захист конституційних прав

З 22 до 26 квітня у Maqsut Narikbayev University – Вищій школі права (м. Астана, Республіка Казахстан) відбувся науково-педагогічний семінар «Захист конституційних прав за допомогою адміністративної юстиції в Німеччині, Казахстані, Україні та Узбекистані». У його роботі взяли учать представники правничих шкіл чотирьох держав, зокрема науковці Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Разом із викладачами, яких запросили організатори для презентації тематичних наукових та освітніх напрацювань як індивідуальних, так і підготовлених разом із своїми колегами у складі авторських колективів, активними учасниками заходу були й студенти та аспіранти. Вони змогли не тільки спостерігати за дискусіями представників наукових шкіл різних держав. Також вони активно долучилися до роботи у малих групах із вирішення кейсів зі проблематики адміністративної юстиції, представили семінарські доповіді, продемонстрували компетентності аргументації, презентації результатів командної роботи, тлумачення та застосування норм чинного законодавства.

Тематика семінарських доповідей студентів просто вражала. Це – інституційні вимоги до адміністративної юстиції, формальна гарантія правового захисту, свобода розсуду і діапазон оцінки як проблема основних прав, адміністративно-правовий захист у випадку завершених дій, тимчасовий правовий захист прав особи, прискорення судового процесу та захист прав, доступ до суду як проблема основних прав.

Важливо, що результати своєї роботи майбутні фахівці презентували не тільки представникам науки адміністративного права, але й юристам-практикам, які були експертами заходу. Юристи проаналізували результати роботи здобувачів, а також сформулювали конкретні поради щодо вирішення публічно-правових спорів суб’єктами адміністративної юстиції, захисту прав приватних осіб в порядку адміністративного судочинства. Студенти демонстрували компетентності як самостійної, так і командної роботи, презентувавши проєкти фінальних актів вирішення модельованих адміністративних справ. Два дні «пролетіли на одному диханні», оскільки були досить насиченими активностями.

У перший день з вітальними словами до учасників звернулися ректор Maqsut Narikbayev University, Герберт Кюппер, керуючий директор Інституту Східно-європейського права (Регенсбург) Сергій Пен, Посол Федеративної Республіки Німеччини в Астані Моніка Іверсен, DAAD Lecturer in Law, Maqsut Narikbayev University Томас Шмітц. Досить цікаві тематичні виступи-презентації запропонували для фахового обговорення Герріт Манссен з Університету Регенсбурга (на тему «Інституціональні рамкові умови для здійснення адміністративної юстиції згідно із принципом правової держави»), Аслан Тукієв із Верховного Суду Республіки Казахстан (на тему «Адміністративна юстиції: досвід Казахстану»), Йорг Пуделька із Німецького товариство міжнародного співробітництва (GIZ) (на тему «Виконання адміністративних актів»), Стефан Коріот  із Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана (на тему «Захист адміністративними судами основних прав за законодавством про зібрання – на прикладі Німеччини»), Антьє Химмельрайх із Ташкентського державного юридичного університету (на тему «Формування адміністративної юстиції у відповідності із принципом правової держави у Республіці Узбекистан»), Ян Зоммерфельд з Інституту Східно-європейського права (на тему «Формування адміністративної юстиції у Чехії та Словаччині»). Досить представницькою була й делегація правничих шкіл України з різних регіонів – Києва, Харкова, Львова та Запоріжжя. Науковці змогли не лише поділитися досвідом інновацій у викладанні навчальних дисциплін адміністративно-правового блоку. Вони запропонували для ознайомлення зарубіжних колег результати колективної публікаційної активності, які викликали досить жваву експертну дискусію та відіграли роль «вектору» для визначення напрямку співпраці представників правничих шкіл чотирьох держав.

Незважаючи на те, що впродовж двох днів учасники семінару досить напружено працювали в різних форматах, фактично з ранку до вечора занурювалися в проблематику адміністративної юстиції, водночас таке фахове спілкування дозволило їм  поглибити свої знання, і «прокачати» мовні компетентності, оскільки робочими мовами заходу були англійська та німецька. А також, беззаперечно, налагодити тісні відносини із колегами із зарубіжних країн, визначивши напрямки для подальшої співпраці. Приємною особливістю заходу стали екскурсії викладачів та здобувачів до Національного музею Республіки Казахстану, мечеті Хазрет Султан, Конституційного Суду та Верховного Суду Республіки Казахстан,

Організація та проведення заходу стали можливими завдяки підтримці Німецької служби академічних обмінів (DAAD) в межах реалізації програми «Діалог Сходу і Заходу. Академічний обмін і наукове співробітництво для безпеки, партнерства та розвитку громадянського суспільства у Європі 2024».

Юридичний факультет подякував партнерам за надані можливості й висловив сподівання на подальшу співпрацю.

 

Юридичний факультет ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини