Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету Віталій Харьков

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету Віталій Харьков

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету Віталій Харьков
29.04.2024 11:04 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогоднішня розповідь про професійний досвід і успіх випускника юридичного факультету (2012 р.) за спеціальністю «Право», адвоката Віталія Харькова.

 

– Як почалося ваше професійне становлення?

 –Мій шлях був нелегким, але я завжди був сповнений рішучості досягати своїх цілей. Ще в дитинстві цікавився правосуддям і мріяв стати адвокатом. Після здобуття юридичної освіти я почав із низів. Завжди старанно працював і прагнув навчатись у досвідчених колег.

 –Що найбільше подобалося під час навчання в університеті?

– Насамперед – можливість брати участь у студентському самоврядуванні. Була можливість для реалізації своїх амбітних проєктів і занять науковою діяльністю. На першому курсі став членом Ліги студентів Асоціації правників України, на другому – очолив Запорізький осередок Ліги студентів Асоціації правників України. На третьому – обійняв посаду голови Наукового студентського товариства юридичного факультету ЗНУ, а до четвертого став заступником голови Наукового товариства студентів та аспірантів університету. Вже на четвертому та п'ятому курсах був заступником голови Молодої наукової ради при губернаторі. Активних, розумних та ініціативних студентів було достатньо – і тим цікавіше було спілкування з однолітками. Також подобався колектив викладачів, завдяки їм я здобув не лише необхідні знання, а й підтримку, яку відчуваю досі.

– Що, на вашу думку, характеризує вас саме як адвоката?

– Я завжди виявляв співчуття до своїх клієнтів,розуміючи, що вони потрапили до важких життєвих ситуацій. Також був дуже уважний до деталей, не втрачаючи жодної дрібниці, яка б могла допомогти в справі або навпаки – зруйнувати все. Крім того, я постійно вдосконалював свої навички, відвідуючи семінари та беручи участь у професійних заходах, частину з яких організовувати почав ще в університеті – так, мені досі подобається ідея проведення засідань круглих столів для всебічного розгляду певних питань і вирішення ситуацій. Високий рівень самодисципліни дуже допомагав і не дозволяв прокрастинувати.

– Як ви досягли свого теперішнього успіху?

– Під час навчання в університеті на останніх курсах та декілька років після випуску працював помічником адвоката. Потім звільнився та почав займатися приватним бізнесом. Пропрацювавши так три роки, був директором промислової бази, вирішив розвиватись далі за спеціальністю. Отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю у 2018 році, успішно склавши кваліфікаційний іспит. Коли повертався до юриспруденції, пішов цілеспрямовано до фірми, де працювали грамотні юристи та був великий потік клієнтів. Оплата праці була досить низькою, але на той час це не було пріоритетом, оскільки я мав свою мету – отримати достатньо досвіду та навичок, щоб заснувати власну компанію. І це вдалося – торік я зареєстрував своє ТОВ «Юридична фірма “Віталій Харьков”». Це – не кінцева мета, але ще один крок у розвитку. Наразі я активно займаюсь представництвом клієнтів у судах, співпрацюю з юристами та адвокатами та веду сторінки у Facebook, Instagram та TikTok.

 – Що ви порадите молодим юристам, випускникам ЗНУ?

 – Насамперед, це – наполегливість та старанність. Потрібно ставити конкретну мету, не здаватися в прагненні до неї та бути готовим працювати над собою. Талант – це чудово, але без завзятості та щоденних зусиль він не врятує. Також розвивайте міцні зв'язки з іншими юристами, адвокатами та потенційними клієнтами. І, нарешті, пам'ятайте про свою первісну пристрасть до правосуддя – вона служитиме вам маяком на цьому тернистому нелегкому шляху.

 

Юридичний факультет

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та Інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років.

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 400 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини