
29 квітня, напередодні захисту бакалаврських і курсових робіт, кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вже традиційно провела науковий тренінг для студентів 3-4 курсів із підготовки та оформлення наукових робіт студентів. Серед спікерок заходу – гарантка ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» Вікторія Ковпак, гарантка ОП «Реклама та PR» Наталя Санакоєва, нормоконтролер кафедри Тетяна Іванюха, завідувачка відділу автоматизації Наукової бібліотеки ЗНУ Світлана Сівак. Учасниками зустрічі стали старшокурсники освітніх програм «Інформаційно-комунікаційна справа» та «Реклама і зв’язки з громадськістю» та їхні наукові керівники.
Завідувачка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Віта Березенко відзначила відповідальність наступного місяця для четвертокурсників, адже попереду в них – остаточна підготовка та захист бакалаврських робіт, сесія, підсумкова атестація випускників, та побажала успіхів і наполегливості в проходженні цього непростого періоду. Після ознайомлення студентів із загальними вимогами щодо структури, обсягу та змісту кваліфікаційних і курсових робіт, модераторка заходу доцентка Тетяна Іванюха передала слово гарантці ОП «Реклама та PR», членкині державної екзаменаційної комісії Наталі Санакоєвій. Вона детально охарактеризувала такий тип випускової роботи, як творчий проєкт і розкрила особливості репрезентації власних рекламних і PR-матеріалів і проєктів студентів.
Особливу увагу під час зустрічі приділили вимогам академічної доброчесності – із цього питання доповідачками виступили директорка Наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала та завідувачка відділу автоматизації Світлана Сівак.
Ніна Чала наголосила на такій вимозі статті 42 Закону України «Про освіту», як посилання на джерела інформації в студентських роботах. Вона порекомендувала студентам використовувати багаті ресурси електронної бібліотеки університетської книгозбірні. Зокрема, до послуг студентів – електронний каталог, повнотекстова база даних, антиплагіатні ресурси, можливість генерувати списки джерел із необхідної теми. Також директорка бібліотеки спрямувала студентів на сайт бібліотеки, де розміщено чинні стандарти та рекомендовані бібліотекою ЗНУ приклади оформлення списку бібліографічних посилань, та порадила ставитися до стандартів як до формули, де є обов’язкові елементи та необхідні розділові знаки й шрифти.
Дуже корисною для викладачів та студентів була розповідь Світлани Сівак про можливості, що надає бібліотека ЗНУ для перевірки робіт на плагіат, зокрема доповідачка більш детально ознайомила всіх із роботою сервісу Unicheck та іншими ресурсами. Також присутні почули корисні поради щодо дотримання власного стилю дослідження, правил цитування та своєчасного запам’ятовування джерел інформації.
Окремі аспекти методології досліджень і формулювання головних елементів вступу висвітлила гарантка ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» Вікторія Ковпак. Професорка на прикладах успішно захищених робіт бакалаврів продемонструвала доречні формулювання актуальності, мети, завдань, об’єкта, предмета, методів дослідження. Насамкінець вона нагадала про головні дедлайни написання та подання робіт і побажала студентам успішного захисту.
Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu