Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про профорієнтацію в умовах надскладної вступної кампанії, оновлення складу ВР, ліквідацію боргів і модель змішаного навчання говорили на ректораті

30.04.2024 10:05 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ ректорат освітній процес вступ-2024 акредитації освітніх програм

29 квітня відбулося засідання ректорату Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). На його початку Микола Фролов розповів про нещодавнє спілкування з міністром освіти й науки України Оксеном Лісовим на його зустрічі з ректорами вишів Запорізької області. Очільник ЗНУ відзначив, що розмова була плідною. Під час зустрічі оприлюднили показники формульного підходу до розподілу бюджетних коштів. Микола Фролов відзначив, що в нашого вишу один із найвищих показників фінансового приросту за минулий рік завдяки, зокрема, ефективній грантовій і проєктній діяльності, продуктивній освітній і науковій роботі. Ректор підкреслив, що цього року фінансовий стан ЗНУ стабільний як у бюджетній, так і контрактній частині. Однак треба докласти чималих зусиль для його збереження.

Про новий склад Вченої ради

Перший проректор Олександр Бондар повідомив, що склад нової Вченої ради збільшиться до 70 осіб. Квота на представництво у ній для факультеті вишу – 2 особи. Олександр Бондар підкреслив, що кандидатури претендентів на членство у Вченій раді ЗНУ мають розглянути на зборах органу громадського самоврядування факультетів і ІННІ. Зробити це варто найближчим часом, адже, зазначив перший проректор, конкретні кадрові пропозиції щодо оновленого складу Вченої ради мають бути сформульовані до кінця травня. Також Олександр Бондар повідомив, що на травневому засіданні ВР буде розглянуто виконання «Стратегії розвитку ЗНУ в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України на 2023-2024 роки» за цей навчальний рік. Нагадуємо, що 30 квітня, о 14:30 в 51 аудиторії головного корпусу відбудеться засідання Вченої ради вишу.

Про ліквідацію заборгованостей і змішане навчання

Микола Фролов нагадав керівникам факультетів і ІННІ ім. Ю. Потебні, що до 1 травня мають бути подані службові записки на відрахування тих студентів, які мають фінансову заборгованість. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура відзначив, що освітній процес триває без порушень. Він нагадав керівництву факультетів і ІННІ про те, що академічна заборгованість студентів має бути ліквідована до 15 травня.

Ректор  звернувся до присутніх із настановою до 3 травня сформувати модель змішаного навчання на кожному факультеті/ ІННІ як цілком можливого з 1 вересня.

Про профорієнтацію

Ректор підкреслив, що цьогорічна вступна кампанія буде найскладнішою за останні кілька десятиліть, однак високий темп профорієнтаційної роботи має зберігатися. Микола Фролов закликав до повної активізації факультетів і ІННІ в соцмережах, а особливу увагу присвятити випускникам бакалаврату як потенційним магістрантам.

Про акредитацію та нові критерії рейтингу

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов зазначив, що акредитація 19 освітніх програм магістерського рівня припадає на вересень – жовтень, отже, у травні – червні має бути проведена вся підготовча робота до цього. Також він повідомив, що наприкінці травня – на початку червня будуть сформульовані нові критерії рейтингування за рекомендаціями та побажаннями всіх факультетів і ІННІ.

Про Еразмус +

Проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності Олена Тупахіна закликала всіх зацікавлених осіб узяти участь 1 травня з 11 до 12 години в зустрічі з координаторкою Національного Еразмус+

офісу в Україні Світланою Шитіковою (61 аудиторія першого корпусу), а координаторів/виконавців проєктів Еразмус+ долучитися до розмови з нею 1 травня о 13 годині в 33 аудиторії головного корпусу ЗНУ.

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: