Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інструкції для науковців ЗНУ зі створення та наповнення профілів дослідників на платформах «Web of Science» та «Scopus»

Інструкції для науковців ЗНУ зі створення та наповнення профілів дослідників на платформах «Web of Science» та «Scopus»

Інструкції для науковців ЗНУ зі створення та наповнення профілів дослідників на платформах «Web of Science» та «Scopus»
30.04.2024 09:07 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ наукова бібліотека наукова діяльність міжнародна діяльність наукометричні бази даних Web of Science Scopus

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує використовувати наданий компаніями «Clarivate» та «Elsevier» доступ до наукометричних баз даних «Web of Science» та «Scopus» в тому ж форматі, що існує.

 

Міністерство освіти і науки України у листі від 18.04.2024 № 7/119-24 інформує, що міжнародні партнери продовжили безкоштовний доступ до провідних електронних ресурсів та баз наукових і аналітичних даних, що допомагає українським ученим ефективно продовжувати наукову діяльність в складних умовах сьогодення.

Вагомою підтримкою для наукової спільноти України є розробка фахівцями компаній «Clarivate» та «Elsevier» інструкцій зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформах «Web of Science» та «Scopus».

Наукові, науково-педагогічні працівники мають можливість під час роботи на платформах «Web of Science» та «Scopus» використовувати розміщені на офіційному вебсайті МОН інструкції: http://surl.li/ssgoi

 або на сайті наукової бібліотеки ЗНУ:

https://library.znu.edu.ua/2366.ukr.html

Звертаємо увагу, що на офіційних вебсайтах «Clarivate» та «Elsevier» створено спеціальні сторінки для користувачів з України, що містять актуальну інформацію про можливості ресурсів і програмних інструментів, постійно оновлюється інформація про навчальні матеріали, заплановані вебінари українською мовою: сторінка Ukraine Academic Support на офіційному порталі «Elsevier» та розділ #StandWithUkraine на порталі «Clarivate».

Варто нагадати, що українська наукова спільнота в межах проєкту «Research4Life», продовжує отримувати безоплатний доступ до важливих світових електронних ресурсів. Із березня 2022 року, завдяки підтримці видавців-партнерів, українські науковці можуть вільно користуватися колекціями журналів, книг, базами даних та довідковими матеріалами.

Нещодавно на вебсайті «Research4Life» опубліковано щорічний звіт щодо діяльності координаторів з різних країн, які беруть участь у партнерстві. Окремий розділ присвячено Україні з інформацією про діяльність українських вчених на платформі. Детально зі звітом можна ознайомитись за посиланням: https://bitly.ws/3hIGF

Нагадуємо, що згідно з Ліцензійною угодою «Research4Life» логін і пароль для доступу до платформи надається науково-педагогічним працівникам і здобувачам вищої освіти всіх рівнів Запорізького національного університету за індивідуальним запитом через онлайн-форму: https://bit.ly/3riUnka

Щоб почати сеанс роботи з «Research4Life», треба перейти на сайті наукової бібліотеки ЗНУ: https://library.znu.edu.ua/

 за банером Research4Life або за лінком: https://portal.research4life.org/ Потім ввести отриманий інституційний логін і пароль ЗНУ для входу.

У Запорізькому національному університеті відповідальною для організації роботи із наукометричними базами даних та електронними ресурсами, а також для надання консультацій та роз’яснень тим співробітникам, які потребуватимуть допомоги, визначено наукову бібліотеку.

Із питань доступу до електронних міжнародних баз даних звертайтесь до наукової бібліотеки ЗНУ на email: lib@znu.edu.ua або до зали електронних ресурсів (кімн. № 126, 2-й навч. корпус).

Інструкція від «Clarivate» – «Профіль дослідника у “Web of Science”»: https://library.znu.edu.ua/WOS/Profil_doslidnyka_u_Web_of_Science.pdf

Інструкція від «Elsevier» – «Керування профілем автора в “Scopus”»:

https://library.znu.edu.ua/Scopus/Keruvannia_profilem_avtora_v_Scopus.pdf

Наукова бібліотека ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини