Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології Галина Гуснова

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології Галина Гуснова

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології Галина Гуснова
30.04.2024 12:37 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування історії успіхів випускників факультет соціальної педагогіки психології пресслужба проєкт

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в ньому історія професійного становлення й успіху вихованки факультету соціальної педагогіки та психології, керівниці театрального гуртка «Прем’єра» Галини Гуснової.

 

2005 року до Запорізького національного університету на спеціальність «Сценічне мистецтво» на курс до заслужених артистів України Надії Стадніченко Віктора Гончарова вступила на навчання Галина Гуснова. Як і всі першокурсники вона мала величезне бажання опанувати секрети акторської майстерності, тому навчалася з величезним ентузіазмом, відпрацьовувала дещо екзотичні вправи мовно-голосового і психофізичного тренінгів, ніби відчуваючи, наскільки важливим для її майбутнього стане саме цей етап фахової підготовки. Природа щедро наділила Галину почуттям гумору, здатністю тонко помічати щось смішне і яскраво, в деталях, розповідати про це іншим. Ця риса є дуже важливою для майбутнього актора: почуття гумору допомагає перемагати труднощі освітнього процесу, сприяє налагодженню контактів у студентському колективі, допомагає взаємодіяти з викладачами. Тому Галина Гуснова навчалася легко, весело, без особливого напруження.

Викладачка Надія Стадніченко пригадує: «Я донині не можу стримати сміху, пригадуючи етюд про голодних поросят, який студентка Гуснова разом із однокурсниками демонстрували в першу сесію на іспиті з основної фахової дисципліни «Майстерність актора». Особливо їй подобалася працювати над програмами читців з дисципліни «Сценічна мова». Тут були представлені різножанрові літературні твори. Галина Гуснова, в силу природної обдарованості, блискуче читала гумор. Тож ми часто брали участь у професійних конкурсах читців у м. Дніпрі, Києві, у концертних програмах на сцені навчального театру ЗНУ».

Відігравши кваліфікаційні вистави, отримавши диплом спеціаліста, Галина Гуснова серед усього спектра відкритих можливостей професійної реалізації обрала керівництво дитячим театральним колективом і не помилилася. Їй знайомий постійний творчий пошук. Вона пропонує власні методичні розробки, що сприяє активізації пізнавальної діяльності вихованців театрального гуртка, стимулює інтерес до навчання.

З 2017 року Галина Гуснова працює за адаптованою програмою, новизна якої в тому, що вона спрямована на виховання дитини-митця. А це враховує особистісний досвід дитини і рівень її психофізичного розвитку. 2017 року керівниця гуртка «Прем’єра» Галина Гуснова позачергово атестувалася і отримала педагогічне звання «Керівниця гуртка - методистка».

У 2019 році театральному гуртку «Прем’єра» Міністерство освіти і науки України присвоїло почесне звання «Зразковий художній колектив» (наказ Міністерства освіти і науки України від 16.08.2019 № 1127 «Про присвоєння, підтвердження, позбавлення почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив»). З метою підвищення рівня підготовки педагогів закладу з питань інноваційних технологій Галина Гуснова проводила консультації на тему «Впровадження інтерактивних технологій у педагогічну практику» (02.2020), в січні 2021 року провела майстер-клас з акторської майстерності «Художня палітра декламатора», була активною учасницею онлайн-семінарів, вебінарів, відкритих лекції. За результатами участі в цих закладах отримала сертифікати, була учасницею районного та міського етапів ІХ Міської виставки педагогічних технологій у номінації «Нова українська школа: виховання і розвиток», секція «Позашкільна освіта» (24.12.2019).

У 2013, 2017, 2022 роках Галину Гуснову нагородили премією міського голови – за визначні досягнення у навчанні та вихованні дітей у номінації «працівники закладів позашкільної освіти, які мають переможців творчих конкурсів всеукраїнського та міжнародного рівнів». 2021 році вона стала лауреаткою обласної педагогічної премії. Нині Галина Гуснова є учасницею міського проєкту «Управлінська кадрова сотня».

Як педагогиня вона має власні методичні розробки: «Методичні рекомендації для вихованців театрального гуртка», «Психофізична підготовка дітей молодшого шкільного віку у театральному гуртку», «Принцип перевтілення як кінцевий етап творчого процесу в акторській майстерності»; є керівницею методичного об’єднання керівників гуртків хореографічного, театрального та музичного напрямків. У межах методичної проблеми «Використання новітніх технологій – шлях до підвищення якості позашкільної освіти», над якою працює її позашкільний навчальний заклад, Галина Гуснова презентувала свої педагогічні надбання у вигляді творчих звітів на засіданнях методичних об’єднань.

Декілька випускників гуртка «Прем’єра» (Центру дитячої та юнацької творчості Дніпровського району) стали студентами Запорізького національного університету, спеціальності «Сценічне мистецтво».

На факультеті побажали талановитій випускниці Галині Гусновій ЗНУ сил, терпіння, ентузіазму, яскравих творчих планів, їх обов’язкової реалізації, успішних педагогічних проєктів і переможного настрою для їх утілення на нелегкому шляху, який вона обрала для себе як керівниця гуртка «Прем’єра», яким опікується вже 14 років.

Кандидатка наук, доцентка кафедри акторської майстерності, заслужена артистка України Надія Стадніченко

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та Інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років.

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 400 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

 

 

Схожі новини