Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учні Марганецького ліцею познайомились із ЗНУ

Учні Марганецького ліцею познайомились із ЗНУ

30 квітня відбулась інформаційно-консультаційна зустріч представників ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з учнями 10-11 класів Марганецького ліцею №2 – давнім партнером університету. Ініціатором заходу виступив директор закладу загальної середньої освіти Сергій Тріленко.

Із привітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, наголосивши на важливості подібних заходів не лише для учнів, а й для науково-педагогічних працівників ЗНУ.

Організаторка зустрічі – начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів – ознайомила школярів із університетом: у форматі презентації провела учням віртуальну екскурсію студмістечком ЗНУ, ознайомила з інфраструктурою та матеріально-технічною базою, наголосила на можливостях для здобуття вищої освіти за 90 освітніми програмами бакалаврського рівня, особливостях навчання в дистанційному форматі, цифровізації наукової бібліотеки. Окрему увагу приділила потужній базі для проходження практик та працевлаштування, міжнародній діяльності університету, академічній мобільності студентів, освітніх центрах, де можна вивчити іноземні мови, тощо. Галина Микитів запропонувала учням ліцею приєднатись Віртуальної навчально-консультаційної платформи, зареєструвавшись в Анкеті вступника: https://docs.google.com/forms/d/1W-ZD1iZ90UAbTXcg-iSjMm8fE17xATILqSNf-V4MvGk/edit

Це потрібно для отримання оперативної інформації щодо вступу, проходження НМТ, інформаційно-консультаційного та юридичного супроводу під час вступної кампанії.

Викладачі університету надали учням цінні поради щодо складання трьох основних предметів НМТ – української мови, історії України та математики.

Зокрема, доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко нагадала учням, що всі 4 предмети національного мультипредметного тесту вони складатимуть в один день двома секціями: спочатку українська мова та математика, після чого буде 20-хвилинна перерва, а потім – історія України та предмет на вибір. Вона окреслила основні організаційні моменти у складанні НМТ. Окрему увагу представниця ЗНУ приділила тесту з української мови. Викладачка запропонувала учням цікаву інтерактивну вправу, де потрібно було обрати, який ти фразеологізм. Цією вправою Ірина Бакаленко звернула увагу на важливості вивчення значень фразеологізмів для НМТ з української мови. Вона наголосила на необхідності повторювати правила та регулярно виконувати тести для перевірки своїх знань.

Про особливості складання НМТ з історії України розповіли доцентка кафедри джерелознавчих студій та суспільних комунікацій Ірина Кривко та доцентка кафедри давньої й нової історії України та методики навчання історії Ірина Савченко. Вони обговорили теми, за якими складені тести НМТ, і порекомендували користуватись шкільними підручниками, оскільки тести складені за матеріалами шкільної програми. Ірина Кривко попросила абітурієнтів звертати увагу на карти, та приділити достатньо багато уваги картинам і постатям, оскільки чимало помилок учні допускають через недостатню уважність до культури та карт. Школярам ще раз нагадали про відмінності між чотирма видами тестів та їх оцінюванням. Ірина Савченко також проінформувала учнів про університетські заходи і запросила їх на офлайн майстер-клас з археології.

Доцентка кафедри загальної математики Марина Гречнєва розповіла про НМТ із математики. Вона наголосила на тому, що значна частина завдань (67%) будуть з алгебри і лише 33% – з геометрії. Також розподілила завдання за складністю, де 20% – легкі завдання, 60%  – завдання оптимального рівня та 20% припадає на складні завдання. Одне завдання в тесті – найскладніше, адже воно з параметром. Також спікерка зазначила, що для учасників НМТ будуть доступні довідкові матеріали з формулами з математики, однак порекомендувала напередодні їх повторити.

Наприкінці зустрічі учениця ліцею Яна Демченко поділилась позитивними враженнями від заходу. Галина Микитів подякувала директору Марганецького ліцею №2 Сергію Тріленку та вчительці історії та правознавства Людмилі Фірман за організацію заходу та  запропонувала обмінялись ідеями щодо подальших зустрічей у такому форматі.

Марія Луцик, студентка 1 курсу факультету журналістики

ОП «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання»

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: