Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті відбулася гостьова лекція щодо ринку землі в Україні

На економічному факультеті відбулася гостьова лекція щодо ринку землі в Україні

На економічному факультеті відбулася гостьова лекція щодо ринку землі в Україні
07.05.2024 10:33 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет освітній процес стейкхолдер гостьова лекція ринок землі земельні ресурси

26 квітня на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) кафедра міжнародної економіки природних ресурсів та економіки міжнародного туризму організувала гостьову лекцію сертифікованої інженерки-землевпорядниці Тетяни Брикової на тему «Перспективи розвитку та особливості регулювання земельних відносин в Україні».

 

Із привітальним словом перед учасниками заходу виступив завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ, доктор наук, професор Дмитро Бабміндра. Підтримку організаторам і подяку лекторці висловили докторка наук, професорка Оксана Гамова, кандидатка наук, доцентка Зоя Калініченко, кандидатка наук, старша викладачка Юлія Кусакова та старша викладачка Ірина Слободяник. Мета заходу – висвітлення проблем землевпорядкування, охорони та екологічної безпеки земельних ресурсів, особливості нормативно-правового забезпечення в період воєнних дій в Україні, впровадження законодавчих ініціатив щодо раціонального землекористування змін та їх вплив на економічні процеси. Значну зацікавленість присутніх на лекції викликало питання щодо ринку землі, підтримки розвитку та охорону земель сільськогосподарського призначення.

Під час дискусії учасники заходу обговорили питання, особливо значущі під час дії воєнного стану, а саме: «Чи можливо набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні юридичних та фізичних осіб?», «Чи можливе набуття права безоплатної власності на земельні ділянки, відповідно дозвільних документів, які були отримані до введення військового стану?», «Яким чином та згідно з якими дозвільними документами на сьогодні відбувається формування земельних ділянок у Державному земельному кадастрі?», «На сьогодні визначили дату 1 січня 2025 року, починаючи з якої громадяни повинні оформити права власності на землю. Які землі та чи всі категорії земель потрапляють в цей термін?», «Чи є чинними правовстановчі документи на земельні ділянки, які були отримані до вступу в дію Закону “Про державний земельний кадастр”?» та інші.

У гостьовій лекції взяли участь студенти, аспіранти, викладачі економічного факультету Запорізького національного університету та фахівці з питань землевпорядкування в Україні.

Гостьова лекції, присвячена питанням використання земельних ресурсів і ринку землі, дозволила поділитися ідеями, досвідом, висвітлити актуальні питання, які мають вагомий вплив на розвиток земельних відносин на рівні регіонів та держави. Проведення таких заходів надзвичайно важливо для вдосконалення та розвиток ринку землі в Україні.

 

Кафедра міжнародної економіки, природних ресурсів

та економіки міжнародного туризму

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини