Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Чому важлива профорієнтація, що з навчанням, як стартували Дні науки: про це говорили на ректораті

Чому важлива профорієнтація, що з навчанням, як стартували Дні науки: про це говорили на ректораті

Чому важлива профорієнтація, що з навчанням, як стартували Дні науки: про це говорили на ректораті
07.05.2024 09:54 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ректорат вступ-2024 освітній процес

6 травня відбулося засідання ректорату Запорізького національного університету ZNU, Zaporizhzhia National University). Ректор Микола Фролов на його початку нагадав про те, що профорієнтаційна робота лишається основною в університеті. Інформація про заходи для вступників від факультетів, ІННІ ім. Ю. Потебні, фахових коледжів ЗНУ повинні висвітлюватися в соцмережах, на офіційному сайті вишу. Микола Фролов підкреслив, що в умовах тимчасової окупації ворогом частини області, коли вкрай мало випускників шкіл у Запоріжжі, конкуренція за них місцевих і релокованих вишів дуже загострюється, тому профорієнтаційній роботі зі старшокласниками, з випускниками бакалаврату треба присвячувати багато часу й зусиль.

 

Про ЗНУ як критично важливий об’єкт

Ректор повідомив, що 1 травня Міністерство освіти і науки України власним наказом № 613 визначило ЗНУ як критично важливий для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення об’єкт. Микола Фролов відзначив як чимале значення цього наказу для роботи вишу в умовах воєнного стану, так і високу відповідальність за наданий йому статус. Він доручив першому проректорові Олександру Бондарю, головній бухгалтерці Оксані Арістовій та іншим відповідальним особам належно відпрацювати цей наказ МОН.

Ректор відзначив, що за розподілом державних бюджетних коштів серед ЗВО, завдяки потужній міжнародній грантовій діяльності та іншій роботі, фінансування ЗНУ зросло на 42%. Головна бухгалтерка Оксана Арістова, зокрема, відзначила чудові показники університету з-поміж інших вишів за критерієм працевлаштування випускників, доданого до переліку цього року.

Про оновлення складу Вченої ради та конкурсні справи

Перший проректор Олександр Бондар повідомив, що до 20 травня має бути виконана первинна робота з оновлення складу Вченої ради вишу: на факультетах, ІННІ повинні відбутися громадські обговорення кандидатур, які претендують на членство в новій ВР. До 9 травня графіки проведення засідань органу громадського самоврядування факультетів, ІННІ треба узгодити з секретарем Вченої ради Оксаною Проценко. Олександр Бондар звернув увагу на те, що претенденти на членство у Вченій раді мають відповідати вимогам. Ректор нагадав, що оновлена ВР повинна підвищити власну ефективність, посилити вплив насамперед завдяки активним і фаховим представникам факультетів, готовим давати належну експертну оцінку пропозиціям, рекомендаціям і ініціативам, що обговорюватимуться на засіданнях.

Олександр Бондар нагадав, що 10 травня о 10:30 відбудеться засідання Конкурсної комісії, в якому обов'язкову участь мають узяти претенденти на заміщення вакантних посад. Наступне засідання заплановане на 15 травня.

Про перебіг освітнього процесу

Микола Фролов наголосив, що адміністрація університету, його факультетів й ІННІ розглядає можливість змішаного навчання з 1 вересня. З пошуку й запровадження його оптимальної моделі 7 травня о 15 годині відбудеться нарада під головуванням ректора за участі керівників факультетів, Інституту, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури, керівниці навчального відділу Валентини Горлач, керівниці навчально-методичного відділу Людмили Нестеренко.

На засіданні ректорату було також наголошено на особливій увазі до ліквідації фінансової заборгованості студентів, зокрема магістрантами першого курсу, а також академічної – до 15 травня.

Про Дні науки та Європи

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук розповів про старт Днів науки в ЗНУ зі студентської наукової конференції, подякував економічному та юридичному факультетам за участь в її організації. Також він повідомив, що 8 травня в «Незламному хабі» о 15 годині в межах Днів науки ЗНУ для старшокласників відбудеться серія тренінгів з медіакультури та медіаграмотності від викладачів факультету журналістики. З детальним графіком заходів Днів науки можна ознайомитися на сайті ЗНУ.

Проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності Олена Тупахіна запросила заступників деканів/директора ІННІ з міжнародної діяльності та студентів узяти участь у зустрічі до Дня Європи 11 травня о 10 годині на майдані перед спортивним корпусом.

І ще про важливе

Начальник науково-дослідної частини Дмитро Арабаджиєв нагадав про оголошений Ідентифікаційним комітетом Національного фонду досліджень України конкурс для обрання членів Наукової ради і закликав науково-педагогічних працівників бути активнішими. Кінцева дата подання документів для участі в конкурсі – 13 вересня.

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини