Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Модель змішаного навчання, гостра конкуренція у вступній кампанії: про це говорили на ректораті

Модель змішаного навчання, гостра конкуренція у вступній кампанії: про це говорили на ректораті

Модель змішаного навчання, гостра конкуренція у вступній кампанії: про це говорили на ректораті
14.05.2024 10:35 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультети Коледжі та філії ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ректорат вступ-2024 освітній процес

13 травня відбулося засідання ректорату Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Ректор Микола Фролов подякував усім причетним до організації та проведення заходів до Дня науки. Також він відзначив, що квест «Євромарафон» до Дня Європи, який відбувся 11 травня за сприяння ректорату ЗНУ, був цікавим, оригінальним. Водночас Микола Фролов зауважив, що цей захід довів крайню потребу розпочати з 1 вересня навчання в університеті за змішаною формою, аби зміцнити зв’язок науково-педагогічного колективу зі студентами. Ректор підкреслив, що підготовка переходу вишу до змішаного навчання триває, зокрема відпрацьовуються його моделі, адже воно має бути ефективним і продуктивним для всіх учасників освітнього процесу на третьому році повномасштабної війни.

Вступна кампанія

Микола Фролов ще раз нагадав керівництву факультетів і ІННІ ім. Ю. Потебні про вкрай складні обставини вступу до університету: брак абітурієнтів у Запоріжжі й області, загострення конкурентної ситуації серед вишів регіону. Ректор закликав усіх причетних до профорієнтації розмовляти з потенційними вступниками (старшокласниками, випускниками бакалаврату, коледжів) щиро, наголошуючи на чималій увазі і держави, й університету до надання освітніх послуг у такий складний час. Тож шансом здобути якісну освіту в умовах війни варто скористатися. Водночас він підкреслив, що інформацію про проведені профорієнтаційні заходи треба активніше поширювати соцмережами.

Конкурсні справи й оновлення складу ВР

Перший проректор Олександр Бондар нагадав, що в університеті формується новий склад Вченої ради. До 20 травня на факультетах/ ІННІ ім. Ю. Потебні/ коледжах процес розгляду й обговорення кандидатур нової ВР має завершитися. Олександр Бондар звернувся до голови Студентської ради ЗНУ Аліни Воробко, зауваживши, що до складу ВР повинні ввійти семеро студентів. Також у планах провести анкетування з-поміж членів нової Вченої ради, щоб за його результатами розподілити їх за комітетами, в яких вони могли б якнайкраще проявити власний професіоналізм і експертність.

Олександр Бондар повідомив, що 17 травня о 9:30 відбудеться ще одне засідання Конкурсної комісії, тож керівники претендентів на вакансії повинні подбати про їхню участь.

Також перший проректор звернув увагу, що представники керівного складу факультетів/ ІННІ та коледжів мають узяти участь у лекції-тренінгу про запобігання корупції в освітній діяльності, яка відбудеться 21 травня о 14:30.

Ліквідація фінансових і академічних боргів

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура нагадав керівникам факультетів/ ІННІ про те, що ліквідація заборгованостей студентів повинна залишатися на їхньому контролі. Щодо навантаження на наступний навчальний рік він зауважив, що робота триває, для остаточних результатів потрібна конкретна статистика. Також Олександр Гура припустив, що наприкінці цього тижня погляди на модель змішаного навчання будуть конкретизовані. Він запросив гарантів освітніх програм «Середня освіта» (за спеціалізаціями) взяти участь у нараді 16 травня об 11 годині. Ректор підкреслив важливість цієї наради, адже попит на ОП «Середня освіта» буде високим, а умови – конкурентно гострими, адже в місті працюють релоковані педагогічні виші.

Плани акредитації, міжнародна діяльність і Дні науки

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов повідомив, що план акредитації освітніх програм затверджено. 19 із них, магістерського рівня, відбуватимуться впродовж вересня-жовтня, тож уся підготовча робота має бути виконана до червня. 15 травня о 14:30 (33 аудиторія головного корпусу) Юрій Каганов проведе нараду з гарантами цих ОП.

Проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності Олена Тупахіна оголосила, що 15 травня о 14 годині відбудеться пряма трансляція у фейсбуці можливостей участі у грантових проєктах від House of Europe для проведення локальної культурної/ освітньої події. Це буде корисно і для викладачів, і для студентів.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук розповів про те, як минув перший тиждень Днів науки в університеті, подякував відповідальним за організацію заходів і повідомив про плани на цей тиждень. Зокрема, він нагадав, що 16 травня о 15 годині в «Незламному хабі» відбудеться святкова зустріч до Дня науки, на яку зберуться запрошені представники колективу університету.

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu