Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці обговорили гуманітарні стандарти правових систем у сучасному світі

Науковці обговорили гуманітарні стандарти правових систем у сучасному світі

16 травня у межах Тижня науки в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на юридичному факультеті відбувся Міжнародний науково-практичний конгрес «Гуманітарні стандарти правових систем у сучасному світі: виклики, рішення, тенденції».

Майже двісті учасників із 23 закладів вищої освіти, наукових установ впродовж дня долучилися до обговорення актуальних проблем публічного та приватного права, викликів часу, які обумовлюють формування нових стандартів правових систем сучасності, й новаційної ролі права у регулюванні суспільних відносин. Представники різних правничих наукових та освітянських шкіл змогли презентувати результати своїх наукових досліджень, долучитися до фахової дискусії, визначити пріоритети для подальшої співпраці. Кожна доповідь викликала неабиякий інтерес. Найзапекліші дискусії викликали доповіді професора Ризького університету імені Страдіня (Латвійська Республіка) Яніса Грасіса на тему «Міжнародні санкції проти російської федерації: необхідність підвищення ефективності»; професора Даремської школи права (Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) Міхаеля Боландера  на тему «Відведіть мене до свого адвоката – контакт із позаземним розумом і людське право»; професорки Даремської школи права (Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) Наталі Седакка на тему «Права українських мігрантів і біженців у Великій Британії»; професорки Університету Барселони (Королівство Іспанія) Рози М. Гарсіа Теруель на тему «Захист даних, оцінка кредитоспроможності й штучний інтелект».

Роботу в малих групах, із урахуванням спеціалізації наукових досліджень, учасники заходу змогли продовжити вже після завершення основної панелі, а молоді вчені – долучитися до засідання «юніорської» секції. Представники видавництв юридичної літератури презентували учасникам заходу найновітніші наукові доробки вітчизняних вчених-правників. Під час формування резолюції учасники конгресу дійшли висновку, що правову систему певного суспільства, яку термінологічно є сенс іменувати як національну правову систему, можна представити як сукупність взаємопов’язаних правових явищ та юридичних процесів, зумовлених об’єктивними закономірностями та історичним шляхом розвитку конкретного суспільства, що має унікальні (властиві лише певній національній правовій системі), особливі (властиві певній групі (сукупності) національних правових систем) і загальні (притаманні всім правовим системам як надбанню людства) риси та характеристики.

Співорганізаторами заходу стали: Міністерство освіти і науки України, Запорізький національний університет, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Навчально-науковий інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Ужгородський національний університет, Національний авіаційний університет, Одеський державний університет внутрішніх справ, Донецький державний університет внутрішніх справ, Університет митної справи та фінансів, Навчально-наукова лабораторія Дослідження проблем службового права НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Науково-дослідний центр незалежних судових експертиз Міністерства юстиції України. А також – зарубіжні партнери, серед яких: Даремський університет (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), Щецинський університет (Республіка Польща), Державний університет Молдови (Республіка Молдова), Латвійський університет (Латвійська Республіка), Сучавський університет «Штефан чел Маре» (Румунія), Русинський університет «Ангел Кинчев» (Республіка Болгарія), Ризький університет імені Страдіня (Латвійська Республіка), Університет Барселони (Королівство Іспанія) й громадські організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва», «Асоціація фахівців адміністративного права», «Європейський центр верховенства права» та видавництва юридичної літератури.

Юридичний факультет Запорізького національного університету висловив щиру вдячність партнерам і сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Фотогалерея Антона Осадчука (пресслужба ЗНУ)

Юридичний факультет ЗНУ

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: