Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Конференція «Наука і практика: актуальність і перспективи» об’єднала європейських науковців

Конференція «Наука і практика: актуальність і перспективи» об’єднала європейських науковців

Конференція «Наука і практика: актуальність і перспективи» об’єднала європейських науковців
20.05.2024 09:54 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність конференція

На економічному факультеті відбулася Міжнародна конференція «Наука і практика: актуальність та перспективи», яка об'єднала наукову спільноту вітчизняних ЗВО та науковців Литви і Латвії. Захід організували Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University), Латвійська академія спортивної освіти, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Литовський університет спорту.

 

На початку конференції учасники хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів ЗСУ та цивільних українців, які загинули від рук рашистів у російсько-українській війні, яка триває вже більш ніж 10 років. Із вітальним словом до науковців звернувся доктор наук, професор, проректор з наукової діяльності Геннадій Васильчук. Він відзначив актуальність і своєчасність проведення міжнародної конференції, присвяченої Дням Європи та Дню науки, яка згуртувала науковців 3 країн задля Перемоги на освітянському та науковому фронтах.

Зі словами підтримки на адресу науковців України виступив проректор з науки Литовського університету спорту, професор Едмундас Ясинський. Він акцентував увагу на наукових здобутках університету та доцільності україно-литовсько-латвійської співпраці в науковій сфері. Спікер наголосив на міжнародній діяльності університету, яка надає великі можливості співпраці в наукових дослідженнях.

Віцепрезидент Національної Академії наук вищої освіти України, доктор наук, професор кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя Богдан Андрушків передав вітання від Президента Національної Академії наук вищої освіти України, доктора наук, професора Станіслава Табачнікова. Також спікер зробив ґрунтовну доповідь на тему «Сучасні аспекти перебігу війни та сценарії попередження імперських установок росії з теми руйнації та захоплення чужих територій». Доповідач наголосив на імперських замашках росіянців, їх людиноненависницькій політиці та запропонував сценарії завершення війни та наслідки для України та росії.

Декан економічного факультету, докторка наук, професорка Валентина Гельман подякувала організаторам за високий рівень проведення конференції. Вона поділилася успіхами економічного факультету щодо реалізації міжнародних проєктів за програмою «Еrasmus +» та закликала до подальших спільних наукових досліджень.

Професори, доктори наук Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (м. Харків) Яків Тарароєв та Ольга Дольська у своєму зверненні до науковців подякували нашим європейським партнерам за підтримку та плідну співпрацю в проведенні спільних заходів у литовських і вітчизняних університетах.

Професорка ЗНУ, докторка наук Валентина Воронкова подякувала за співпрацю своїй колезі з Литовського університету спорту, докторці Регіні Андрюкайтієне, Ользі Дольській та багатьом науковцям із різних закладів вищої освіти України за участь у конференції.

Професори ЗНУ, доктори наук Алла Череп та Олександр Череп зробили доповідь на тему «Формування стратегії забезпечення національної безпеки в період війни та повоєнний періоди», в якій дослідили складники національної безпеки, охарактеризували їх та внесли пропозиції щодо забезпечення національної безпеки в довгостроковій перспективі.

Професорка ЗНУ, докторка наук Віталіна Нікітенко зробила доповідь на тему «Європейська практика цифрового гуманізму». Вона дослідила можливості вітчизняних науковців щодо участі та реалізації міжнародних проєктів і досвід, який має Запорізький національний університет за останні 3 роки зі значними успіхами в цьому напрямку.

На секційних засіданнях свої цікаві дослідження представили науковці Регіна Андрюкайтієне (на тему «Корпоративна соціальна відповідальність: державний та приватний сектор»), Дейвіле Буянаускайте («Туристичні мотиви та тенденції в напрямках подорожей»), Юлія Гатіятуліна («Популяризація місцевого культурного туризму з точки зору туристів»), Давид Тарвідас, Антанас Усасас (на тему «Менеджмент молодих талантів у литовській баскетбольній індустрії»), Софія Королюк, Людмила Малюта, Віталій Рудан («Соціально-економічні аспекти сталого розвитку внутрішнього туризму в Україні в умовах ІНДУСТРІЇ 5.0»), Алла Череп, Ольга Руднік («Перспективи цифровізації туристичної галузі України»); Людмила Олейнікова, Софія Аношина («Створення справедливого й рівного доступу до робочих місць для всіх громадян як показник сучасної європейської держави»), Юрій Драчук, Лариса Сав'юк («Інноваційні аспекти підприємництва як запорука зростання країнаи: інтелектуальний та економічний потенціал» і багато інших. На адресу спікерів надходило дуже багато запитань, які обговорювалися в дружній атмосфері.

Конференція тривала 2 дні, її модераторами були докторки наук, професорки ЗНУ Алла Череп і Валентина Воронкова; Альгірдас Пупкіс, аспірантка Литовського спортивного університету; докторка наук, професорка Бірута Швагждієне, професор Литовського спортивного університету, доктор Артурас Сіманавічюс і докторка Регіна Андрюкайтієне з Литовського спортивногой університеті.

Усі наукові дослідження представлені англійською мовою, а синхронний кваліфікований переклад здійснювали магістрантка спеціальності «Фінанси і кредит» Христина Васильєва й аспірант Денис Рева.

 

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини