Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про адвокаційну журналістику в Запорізькому осередку НСЖУ дізналися більше

Про адвокаційну журналістику в Запорізькому осередку НСЖУ дізналися більше

Про адвокаційну журналістику в Запорізькому осередку НСЖУ дізналися більше
21.05.2024 13:08 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики Національна спілка журналістів України співпраця фаховий тренінг

17 травня доцент кафедри журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Павло Мірошниченко провів тренінг із адвокаційної журналістики на прохання членів місцевого осередку Національної спілки журналістів України. Про цю зустріч було домовлено заздалегідь, під час останнього тренінгу з прав людини. Його учасники забажали на прикладі конкретних журналістських матеріалів проаналізувати, як їхні автори розповідають історії про представників конфліктно-вразливих груп і чи всі ці тексти є правозахисними.

Павло Мірошниченко запропонував для розгляду кілька свіжих журналістських робіт – матеріалів українських медіа. Вони стосувалися жінок-військових у ЗСУ, які стикаються з різними формами дискримінації й упередженнями, а також жінок-ВПО, їхньої суб’єктності. Учасники тренінгу мали охарактеризувати ці матеріали за ознаками правозахисної й адвокаційної журналістики. Про ці маркери йшлося раніше, щоправда, й цього разу про них згадали теж. Завдання було не з легких, але в дискусіях і жвавому обміні думками з ним упоратися вдалося. В підсумку було визначено основні відмінності адвокаційних матеріалів від правозахисних. Це, зокрема, їхня належність громадським організаціям, які захищають представників конфліктно-вразливих груп, поширюючи за допомогою медійних ресурсів однозначні погляди на їхню підтримку в суспільстві. Їхня мета – вказати аудиторії на неприйнятність певного, можливо, поширеного ставлення до людей, явищ і подій, змінивши в підсумку спосіб мислення та поведінку суспільства. Тож такий медіатренд, як адвокаційна журналістика, не лишив байдужими і досвідчених запорізьких медійників, а сам тренінг розкрив нові теми для обговорення під час майбутніх зустрічей у межах співпраці факультету журналістики з місцевим осередком НСЖУ.

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини