Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До бібліотечного фонду ЗНУ у 2024 році надійшло багато унікальних видань

До бібліотечного фонду ЗНУ у 2024 році надійшло багато унікальних видань

До бібліотечного фонду ЗНУ у 2024 році надійшло багато унікальних видань
21.05.2024 15:35 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ наукова бібліотека факультети освітній процес наукова діяльність поповнення бібліотечних фондів

Здобувачі вищої та фахової передвищої освіти – студенти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та його коледжів – для професійної підготовки за обраними спеціальностями отримали нові друковані книжкові та періодичні видання, які надійшли до наукової бібліотеки протягом 2024 року.

 

Для студентів спеціальностей фізико-математичних, технічних, педагогічних, культури і мистецтва, історичних та інших надійшли номери журналів 2024 року, передплачені Запорізьким національним університетом.

До бібліотечного фонду передали нові монографії, підготовлені науковцями факультетів історії та міжнародних відносин, економічного, математичного, Інженерного навчально-наукового інституту імені Ю. Потебні, а також видані в межах наукових проєктів.

Постійно оновлюється фонд навчально-методичних видань, підготовлених викладачами ЗНУ, що виходять у Регіональному інформаційно-виробничому вузлі.

Міжнародний день дарування книг, 14 лютого, відзначився цього року значними подіями в університетській бібліотеці. Від проректора з наукової роботи ЗНУ Геннадія Васильчука в подарунок отримано цікаві книжки: прижиттєве видання роману Павла Загребельного «Спека» з автографом автора 1963 року, книги про історію українського тенісу, про Бруно Шульца, про модерністську архітектуру України. Представники академічної спільноти юридичного факультету, за сприяння декана Тетяни Коломоєць, передали в дар книжкові та періодичні видання з права та юридичних наук.

Цього року були й видання, які особисто передали або надіслали автори Запорізькому національному університету.

Кандидат наук, доцент факультету журналістики ЗНУ Павло Мірошниченко подарував науковій бібліотеці унікальне видання «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII столітті: дослідження, публікація актів візитацій» (Запоріжжя, 2023), у підготовці якого взяв участь як літературний редактор. Геннадій Торенко надіслав свою книгу «Деякі аспекти ведення психологічних операцій у війнах і військових конфліктах ХХ-го століття» (Київ, 2022).

Монографія «Взаємодія організацій громадянського суспільства та органів державної влади у виробленні державної політики у сфері прав людини» (Київ, 2023) надійшла від авторки – докторки філософії (PhD) публічного управління та адміністрування, аналітикині зі зв’язків з урядом та адвокації прав людини Ксенії Семьоркіної.

Завдяки співпраці з університетськими бібліотеками України, у межах книгообміну продовжують надходити до бібліотечного фонду нові видання. Наукова бібліотека імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка надіслала для студентів ЗНУ 10 навчальних і наукових видань, підготовлених та виданих в цьому університеті.

Випуски 2024 року журналів «Spatial Development Просторовий розвиток» та «Містобудування та територіальне планування» надійшли від Київського національного університету будівництва та архітектури (КНУБА) для здобувачів вищої освіти спеціальностей Архітектура та містобудування, Промислове та цивільне будівництво, Економіка, Менеджмент, Дизайн та інших.

У межах проєкту «Наукова книга» від видавництва «Наукова думка» НАН України отримано безоплатно монографію Галини Пшинко та Любові Пузирної «Полуфункціональні високоселективні сорбенти для захисту водних середовищ» (2023). Видання ввійшло в коло літератури для професійної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальностей «Хімія», «Екологія», «Біологія та біохімія», «Технології захисту навколишнього середовища».

Нове археографічне видання для здобувачів вищої освіти спеціальності «Історія» – «33-й рік» (Житомир, 2023) – це науково опрацьований і виданий рукопис автора споминів, свідка Голодомору, учителя із Боярки Лавра Нечипоренка.

Від Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) отримали аналітичну доповідь «Державно-церковні та суспільно-релігійні відносини в умовах війни Росії проти України» (Київ, 2023), колективну монографію «Енергетична безпека України: перспективна модель управління ризиками» за редакцією О. Суходолі (Київ, 2023).

Для здобувачів вищої освіти спеціальностей факультету соціології та управління й економічного факультету Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України надіслав усі випуски 2023 року наукового фахового видання «Демографія та соціальна економіка».

Серед зарубіжних видань цього року є видання, що буде цікаве для здобувачів вищої освіти спеціальності «Філологія» – Martin Djovcos, Irana Hostova, Maria Kusa, Emilia Perez «Translation Studies in Ukraine as an Integral Part of the European Context» (Bratislava, 2023), що надійшло від Центру громадської діяльності Словацької академії наук.

Літературне краєзнавство університетської бібліотеки поповнилося новими творами запорізьких письменників, отриманими за сприяння кандидатки наук, доцентки ЗНУ, Голови Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Ольги Стадніченко.

Вірші, байки, гуморески, пародії, фрази склали останнє видання творів Миколи Білокопитова «Обіймаю білими копитами...» (Запоріжжя, 2024). Нова книга письменника, журналіста, краєзнавця з міста Гуляйполе Івана Кушніренка «Полинові тумани» (Запоріжжя, 2023) – це повісті та оповідання, написані в минулому році про нелегкі долі земляків у звитяжній борні російсько-української війни. Збірки поезій Віри Коваль «Солодка калина зимою», «Над прірвою в житі» (Запоріжжя, 2023), Валентини Вісленко «Як ти?» (Запоріжжя, 2023). написані під час повномасштабної війни, – це проникливі рядки відчуттів реалій сьогодення Запоріжжя.

Інформацію про всі книжки й номери журналів, наукові збірки, а з часом – і про їх зміст, надає електронний каталог онлайн на сайті наукової бібліотеки: http://library.znu.edu.ua

Сервіс «Нові надходження» на сайті наукової бібліотеки подає інформацію про нові книги, а більш детально можна з ними ознайомитись на віртуальних виставках «Нові надходження» та «Подаровані книги», а також побачити на фейсбук-сторінці наукової бібліотеки: https://www.facebook.com/libraryZNU

Колектив наукової бібліотеки запрошує до читальних залів та абонементів з дотриманням правил безпеки воєнного стану.

Наукова бібліотека

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu