Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП підбили підсумки діяльності наукових проблемних груп

На факультеті СПП підбили підсумки діяльності наукових проблемних груп

Задля підбиття підсумків діяльності наукових проблемних груп і в межах заходів, присвячених Дню науки, на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) наукові керівники організували засідання круглих столів. На факультеті впродовж цього року функціонувало 12 наукових проблемних груп, які досліджували актуальні питання освіти, психології, мистецтва та дизайну.

Так, серед заходів студентської наукової проблемної групи «Психологічні особливості партнерських відносин під час війни» (керівниця – Леся Залановська) відбулися тренінги на тему «Партнерські відносини: виклики сьогодення» та «Особливості надання психологічної допомоги сім’ї під час війни», під час яких студенти могли опанувати сучасні методи роботи.

Під час зустрічі проблемної групи «Психологічна допомога населенню під час війни» (керівниця – Вікторія Грандт) учасники приділили увагу темі «Робота психолога з вимушено переміщеними особами». Вони розглянули принципи першої психологічної допомоги постраждалим від воєнних дій; особливості надання психологічної допомоги особистості на різних фазах переживання стресу, а також провели групову дискусію про адаптацію вимушено переміщених осіб.

Наукова проблемна група «Сучасні методи психотерапії» (керівниця – Юлія Железнякова) протягом року активно займалася дослідженням та обговоренням сучасних підходів та інновацій у сфері психотерапії. Учасники мали можливість поглибити свої знання та вдосконалити навички, завдяки участі в тематичних тренінгах і семінарах. Це дозволило не лише ознайомитися з теоретичними основами сучасних методів, а й застосувати отримані знання на практиці, обговорити реальні кейси та поділитися досвідом зі студентами.

Одним із напрямів роботи наукової проблемної групи «Mental Health 4U» (керівниця – Наталія Мосол) була участь у проєкті з роботи з військовими «Tingle». Його мета – вивчення впливу електростимуляції на фантомні болі пацієнтів, які мають ампутацію. Крім того, під час засідань круглих столів, у межах діяльності наукової групи, студенти мали можливість не лише отримати теоретичні знання з методології та організації дослідницької роботи, а й відпрацювати навички на практиці та змоделювати процес проведення психологічного дослідження, виступивши в ролі психологів-дослідників.

Серед наукових заходів проблемної групи «Перші кроки в науці» (керівниці – Сніжана Сиваш, Ганна Чорна) було засідання круглого столу на тему «Особливості патріотичного виховання дошкільників на сучасному етапі». Під час засідання розглядались не тільки теоретичні засади патріотичного виховання, що є надзвичайно актуальним для сьогодення, а й застосовувалися інтерактивні вправи, які можна використовувати із дошкільниками.

У межах діяльності наукової проблемної групи «Дошкільна освіта в Україні та країнах ЄС: сьогодення, проблеми і підходи до їх вирішення» (керівниці – Алла Курінна, Олена Самсонова) відбувся майстер-клас із використання інформаційно-комунікаційних технологій у дошкільній освіті, педагогічну майстерню Фестивалю ораторського мистецтва, проблемний семінар на тему «Соціально-громадянська компетентність дошкільника: програма Афлотот», спільне засідання з вихователями базових закладів дошкільної освіти на тему «Педагогічний досвід традиції та інновації» та ін.

Проблемна група «Актуальні проблеми початкової освіти» під керівництвом Лариси Сущенко, Юлії Зубцової та Олени Андрющенко протягом року досліджувала питання психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану, особливостей організації дистанційного навчання молодших школярів, розвитку емоційного інтелекту та ініціативності молодших школярів, освітнього лідерства у сучасному українському педагогічному просторі та інші.

Студенти наукової проблемної групи спеціальності «Теоретичні та практичні основи акторської майстерності» (керівниці – Галина Локарєва, Юлана Гончаренко, Надія Стадніченко) протягом року брали участь не тільки в наукових, а й мистецьких заходах, серед яких: ХІІ  Обласний онлайн-конкурсі української поезії з міжнародною та всеукраїнською участю; VII науково-методичний семінар «Методологічні та практичні проблеми професійної підготовки акторів і дизайнерів»; VІІІ науково-практична студентська онлайн-конференція «Мистецька освіта: традиції та перспективи розвитку».

Для студентів наукової групи «Актуальні проблеми професійної підготовки майбутніх педагогів закладів вищої освіти в умовах освітньої реформи» (керівники – Олександр Іваницький, Лариса Іванова, Ірина Козич,  Тетяна Голованова) впродовж року провели низку семінарів на різні теми, а саме: «Імідж сучасного педагога» (доцентка Лариса Іванова), «Фасилітаційна компетентність майбутнього викладача ЗВО» (доцентка Ірина Козич), «Системний підхід у профілактичній роботі з гендерного насильства над жінками та дівчатами з обмеженими можливостями в надзвичайних ситуаціях» (доцентка Тетяна Голованова).

Більшість учасників проблемних груп факультету соціальної педагогіки та психології представили свої наукові напрацювання як в університетському збірнику «Молода наука-2024», так і і збірниках всеукраїнських і міжнародних конференцій.

Факультет соціальної педагогіки та психології

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: