Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ приєдналися до роботи Work-студії з виховання дошкільнят

Представники ЗНУ приєдналися до роботи Work-студії з виховання дошкільнят

Представники ЗНУ приєдналися до роботи Work-студії з виховання дошкільнят
22.05.2024 14:41 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціальної педагогіки психології Економіко-правничий фаховий коледж співпраця роботодавці Work-студії

21 травня в закладі дошкільної освіти «Гармонія» відбулася зустріч у межах Work-студії з теми «Організація освітнього середовища з формування соціально-громадянської компетентності дошкільників в умовах ЗДО». У заході взяли участь викладачки кафедри дошкільної та початкової освіти Лариса Сущенко, Людмила Шульга, Олена Андрющенко, Сніжана Сиваш, Ганна Чорна, студенти спеціальності «Дошкільна освіта», «Початкова освіта» ЗНУ (Zaporizhzhia National University)», а також викладач Людмила Чуйкіна та студенти спеціальності «Дошкільна освіта» Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ.

 

Під час зустрічі відбувся обмін досвіду з питання організації освітнього середовища з формування соціально-громадянської компетентності дошкільників в умовах ЗДО, активне спілкування та обговорення актуальних аспектів проблеми серед науково-педагогічних працівників, практиків, студентів. Директорка закладу дошкільної освіти «Гармонія» Наталя Канцедал і вихователька-методистка Катерина Павловська презентували історію відновлення закладу, що відбулось завдяки Угоді про співпрацю між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) й Запорізькою міською радою. Вони представили систему роботи з формування соціально-громадянської компетентності в дошкільників за різними освітніми напрямами державного стандарту дошкільної освіти. Крім того, Наталя Канцедал презентувала освітнє середовище закладу, розглянула теоретичні основи, практичні підходи та результати впровадження інноваційних технологій в основних напрямах його організації: облаштуванні групових кімнат, ігрових майданчиків, укритті та інших локацій. Йшлося про організацію гурткової роботи; розроблення навчально-методичного комплексу та використання інтерактивних методів навчання, що сприяють соціально-громадянському вихованню. Під час презентації приділили увагу участі закладу в грантових проєктах, міжнародних виставках. До слова, нині заклад – учасник проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» в межах СПІЛЬНО – програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для підтримки сімей із дітьми, які постраждали від війни.

Педагоги закладу розробили низку парціальних програм і навчально-методичних посібників під науковим керівництвом кандидатки наук, доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету Людмили Шульги. Цепрограма з розвитку кулінарно-творчих здібностей дітей середнього та старшого віку «Дитяча пекарня», програма з розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку «Творча майстерня», програма з розвитку українського мовлення засобами театралізованої діяльності «Театр казок»; методично-практичний посібник «Здорові ніжки-здорова нація», дидактичний навчально-практичний посібник «Рух – заради здоров’я», дидактичний навчально-ігровий посібник «Цікава книжка для малечі про кухонні речі», дидактичний навчально-практичний посібник «Стіни які говорять», інтерактивний практично-методичний гайд «Казкарик online». Результати діяльності закладу освіти №100 «Гармонія» оцінили 4 золотими медалями на Міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти» за темами педагогічного досвіду: у 2022 р. – «Сучасний заклад дошкільної освіти: крок до безбар’єрності», у 2023 р. – «Психологічно-безпечне середовище закладу дошкільної освіти: Стіни, які говорять», «Формування ціннісного ставлення до України в дітей дошкільного віку»; у 2024 р. – «Ранок у Гармонії»: медійний ресурс з розвитку дошкільнят».

Під час засідання круглого столу учасники Work-студії обговорили важливість представленої системи роботи закладу з організації освітнього середовища з формування соціально-громадянської компетентності дошкільників. Завідувачка кафедри дошкільної та початкової освіти ЗНУ, докторка наук, професорка Лариса Сущенко подякувала адміністрації закладу за гостинний прийом, презентований досвід та відзначила ефективність зв'язку практики з наукою в організації освітнього простору ЗДО. Кандидатка наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Людмила Шульга відзначила роль керівника закладу в розкритті творчого потенціалу педагогічного колективу, розвитку цифрової компетентності педагогів у реалізації ідей розбудови освітнього процесу в умовах дистанційної освіти. На важливості розроблених ресурсів у забезпеченні якості дистанційної форми освіти акцентувала кандидатка наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Олена Андрющенко. Вона наголосила на необхідності долучення до цифрових здобутків майбутніх вчителів, що навчаються за спеціальністю «Початкова освіта». Кандидатка наук, доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Сніжана Сиваш зазначила, що презентований досвід роботи дозволяє використовувати інноваційні здобутки закладу в навчанні студентів і формувати в них творче ставлення до педагогічного процесу. Можливість навчання студентів в атмосфері високого професіоналізму команди ЗДО «Гармонія» зауважила викладачка ЗНУ Ганна Чорна. Вона підкреслила значення проходження педагогічної практики в злагодженому колективі. Для викладачки Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ Людмили Чуйкіної зустріч стала приємним подарунком, адже в минулому, на початку своєї професійної діяльності, вона була керівницею цього закладу. Викладачка відзначила роль презентації інноваційного досвіду творчого колективу педагогів у мотивації здобувачів освіти до навчання та використання на практиці.

Загалом Work-студія «Організація освітнього середовища з формування соціально-громадянської компетентності дошкільників в умовах ЗДО» дозволила підвищити розуміння важливості ранньої соціалізації та розвитку громадянських якостей у дітей, долучитись до успішних результатів упровадження сучасних ефективних підходів у дошкільній освіті, нових технологій та забезпечила взаємодію всіх учасників заходу. Кафедра дошкільної освіти подякувала керівникам та педагогічному колективу закладу дошкільної освіти №100 «Гармонія» за співпрацю.

Стежте за подіями кафедри дошкільної та початкової освіти на Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/groups/918075885296746

Факультет соціальної педагогіки та психології

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини