Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до всеукраїнської презентації новітнього посібника

Правники ЗНУ долучилися до всеукраїнської презентації новітнього посібника

23 травня в Національному агентстві з питань державної служби України відбулася презентація посібника «Новації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 2 травня 2023 року: коментарі та порівняльний аналіз». До заходу долучилися представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Це видання, для якого характерне вміле поєднання теоретичного матеріалу, із експертними коментарями та порівняльним аналізом положень законодавчих актів, підготовлено за ініціативи Асоціації міст України та за фінансової підтримки Ради Європи. Його створили в межах виконання Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023–2026 роки та Програми Центру експертизи доброго врядування «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні», який функціонує у структурі секретаріату Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Авторський колектив посібника вперше надав порівняльно-правовий аналіз положень чинного Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Закону України «Про державну службу» 2015 року та нового Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування», робота по підготовці якого тривала досить тривалий час за активної участі іноземних експертів. У цьому виданні також вперше прокоментовано новели вітчизняного законодавства стосовно правового статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування, запровадження інструментів та процедур, які застосовуються під час прийняття та проходження служби в органах місцевого самоврядування.

Зацікавленість заходом продемонструвала велика кількість осіб, серед яких службовці місцевого самоврядування, виборні посадові особи місцевого самоврядування, науково-педагогічні працівники, студенти закладів вищої освіти, провайдери навчальних послуг, міжнародних проєктів і програм, зацікавлена громадськість. Такий інтерес до видання невипадковий: новий Закон визначає новаційні організаційно-правові засади служби в органах місцевого самоврядування, сприяє гармонізації національного законодавства із вимогами Європейської хартії місцевого самоврядування та стандартами ЄС. Відкриваючи захід, голова Національного агентства з питань державної служби України Наталія Алюшина зазначила, що «прийняття цього Закону вкрай важливе для подальшого розвитку публічної служби в Україні, гармонізації її із міжнародними та європейськими аналогами. Для системи – це можливість рухатися вперед і підвищувати стандарти управління персоналом в органах місцевого самоврядування, забезпечувати європейські підходи та безбар’єрність у публічній службі, підвищувати ефективність роботи органів місцевого самоврядування».

За словами Наталії Алюшиної, з набранням чинності нового Закону про службу в органах місцевого самоврядування запрацюють нові процедури й інструменти управління персоналом, механізми реалізації гарантій службовців місцевого самоврядування. «Щоб об'єднати бачення та досвід різних стейкхолдерів – від політиків до представників органів місцевого самоврядування, в агентстві створили Координаційний штаб щодо реалізації Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Крок за кроком ми не лише готуємо підзаконні нормативно-правові акти, а й об'єднуємося з партнерами для того, щоб бути “на одній хвилі” та надати інформаційно-роз'яснювальну підтримку органам місцевого самоврядування для успішної реалізації цього Закону. І, звісно, акумулюємо всі запити від територіальних громад, щоб надати кваліфіковані відповіді у вигляді офіційних роз’яснень», - наголосила Наталія Алюшина.

Всі учасники заходу підкреслили важливість діяльності по запобіганню виникненню різнотлумачень положень нового Закону й формуванню різної практики правозастосування, щоб унеможливити уникнення порушень прав громадян, які бажають працювати або ж вже працюють в органах місцевого самоврядування.

Неабияку зацікавленість презентованим посібником продемонстрували потенційні суб’єкти застосування, представники експертного середовища. Активну участь у фаховій дискусії взяли, зосередивши увагу присутніх на унікальності видання, його практичній значимості, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак, експерт Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», консультант Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні» Володимир Мягкоход, консультантка Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» Віра Козіна, консультантка Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» Леся Федченко, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» Тарас Домбрівський, заступниця Виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Діана Коломійцева та Президентка Української асоціації районних та обласних рад, Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

Учасниками заходу стали й представники правничої школи Запорізького національного університету. Науковці та здобувачі отримали унікальну можливість здобути корисні знання, долучитися до фахового обговорення змісту посібника, який неодмінно буде використовуватися як одне із рекомендованих навчальних джерел для вивчення ряду навчальних дисциплін фахового спрямування, а також – для підготовки до ЄФВВ, ЄДКІ і, безперечно, буде корисним у професійній діяльності під час проходження практики в органах місцевого самоврядування.

Юридичний факультет ЗНУ подякував партнерам за запрошення на захід і висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Юридичний факультет

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: