Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті підбили підсумки роботи студентського наукового гуртка

На юридичному факультеті підбили підсумки роботи студентського наукового гуртка

На юридичному факультеті підбили підсумки роботи студентського наукового гуртка
28.05.2024 11:00 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет наукова діяльність студентська наука проблемна група стейкхолдер підсумкове засідання

На юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в режимі відеоконференції відбулося підсумкове засідання студентського наукового гуртка «Актуальні проблеми кримінального процесу та особливості провадження в умовах воєнного стану».

 

На ньому підбили підсумки діяльності гуртка за цей навчальний рік, обговорили досягнення і визначили плани на майбутнє. На засіданні були присутні студенти-члени гуртка, наукова керівниця, в.о. завідувачки кафедри кримінального права та правоохоронної діяльності Ірина Єна, викладачі кафедри Олександр Мельковський, Ксенія Панкратова та запрошений гість – заступник начальника з превентивної діяльності відділення Національної поліції № 4 Комунарського району м. Запоріжжя Артем Ковтун.

Засідання гуртка відкрила Ірина Єна, яка привітала присутніх та висловила подяку здобувачам за їх активну участь у роботі гуртка протягом року. Та подякувала гостю, який долучався до роботи гуртка та щиро ділився практичним досвідом з майбутніми юристами.

Також керівниця гуртка підбила підсумки роботи, зазначивши, що протягом навчального року відбулося 10 засідань, на яких розглядалися різні проблемні аспекти кримінального процесу. Члени гуртка присвятили свої досліджені таким проблемним питанням кримінального процесу, як роль підрозділів ювенальної превенції органів національної поліції у забезпеченні публічного порядку в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні; застосування примусового годування в контексті дотримання прав засуджених до позбавлення волі; забезпечення безпеки засуджених в установах виконання покарань України в умовах воєнного стану; забезпечення належного прокурорського нагляду у кримінальному провадженні під час воєнного стану; визначення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану та інші актуальні теми.

За результатами дослідження проблемних питань кримінального процесу опублікували понад 20 тез. Студенти взяли участь у роботі міжнародних науково-практичних конференцій, наукових конгресах у різних містах України, таких як Київ, Запоріжжя, Черкаси.

Під час обговорення учасники засідання підняли питання щодо необхідності вдосконалення кримінального процесуального законодавства, зокрема щодо захисту прав підозрюваних та обвинувачених, забезпечення об'єктивності судового розгляду та ролі адвоката в кримінальному процесі, особливо в умовах воєнного стану.

До дискусії долучився Артем Ковтун, виступ якого став важливою частиною засідання. Він поділився практичним досвідом та поглядом на актуальні проблеми кримінального процесу з позиції правоохоронних органів. Гість звернув увагу на складнощі, з якими стикаються слідчі під час збору доказів, особливо у випадках, коли необхідно використовувати спеціальні знання та технології, або працювати на територіях ведення бойових дій. Спікер зазначив, що важливою проблемою є дотримання прав підозрюваних і обвинувачених під час доказування, що вимагає від правоохоронців високого професіоналізму та уважності.

Підтримав гостя доцент кафедри кримінального права та правоохоронної діяльності Олександр Мельковський, який має великий досвід роботи у правоохоронних органах. Він підкреслив важливість постійного навчання та підвищення кваліфікації працівників поліції для успішного застосування цих технологій.

На завершення свого виступу гість закликав молодих науковців не зупинятися на досягнутому та продовжувати активну участь у науковій та практичній діяльності.

За підсумками обговорення визначені основні напрями роботи гуртка на наступний навчальний рік. Із врахуванням побажань досвідчених науковців кафедри та працівника поліції планується продовжити дослідження проблем доказування та використання спеціальних знань у кримінальному процесі, а також розширити тематику засідань, включивши питання міжнародного кримінального права.

 

Юридичний факультет

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини