Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Обговорення прийнятної моделі змішаного навчання на фінішній прямій: про що ще говорили на ректораті

Обговорення прийнятної моделі змішаного навчання на фінішній прямій: про що ще говорили на ректораті

Обговорення прийнятної моделі змішаного навчання на фінішній прямій: про що ще говорили на ректораті
28.05.2024 09:27 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультети Коледжі та філії ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ректорат профорієнтація освітній процес

27 травня відбулося засідання ректорату Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Ректор Микола Фролов розповів про підсумки візиту до Міністерства освіти і науки України минулого тижня. Зокрема, він наголосив, що МОН відзначає належний і сучасний рівень роботи колективу ЗНУ. Водночас у міністерстві занепокоєні загальним зниженням якості освітніх послуг як у ланці середньої, так і вищої школи. Микола Фролов переконаний, що вкрай потрібно й надалі вживати ефективних заходів, аби забезпечувати якість і освітнього процесу, і наукової діяльності у виші. Одним із таких заходів, серед іншого, є й змішане навчання в університеті з вересня.

Про змішане навчання та профорієнтацію

До 31 травня всі факультети й коледжі ЗНУ, а також ІННІ ім. Ю. Потебні мають відпрацювати з навчальним відділом питання аудиторних потреб для змішаного навчання. І, власне, 31 травня Микола Фролов зустрінеться з керівниками факультетів/ ІННІ й обговорить із ними його моделі. Водночас ректор наголосив на тому, що профорієнтаційні заходи треба проводити постійно, поширюючи інформацію про них на офіційному сайті та в соціальних мережах. Профорієнтація, спрямована на випускників фахових коледжів, які є потенційними студентами ЗНУ, так само має посилитися.  

Про військовозобов’язаних, бронювання та новий склад Вченої ради

Перший проректор Олександр Бондар повідомив, що наказ Міністерства освіти і науки України, за яким ЗНУ визнано критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення об’єкт, відпрацьовується. Нині, зокрема, вивчаються особливості й вимоги до бронювання співробітників вишу. Водночас ректор наголосив, що всі військовозобов’язані співробітники університету, як і його студенти, мають сумлінно, але й спокійно та виважено, виконувати вимоги нового закону про посилення мобілізації й оновити власні облікові дані до 16 липня.

Олександр Бондар розповів, що новий склад Вченої ради ЗНУ сформований, але студентська спільнота наразі зволікає з визначенням власних представників до її складу. Зрештою, голосування за новий склад ВР університету відбудеться на Конференції трудового колективу 11 червня.

Про освітній процес, СИНАП і активності

Ректор звернувся до керівників факультетів і ІННІ, щоб вони посилили контроль за ліквідацією як фінансової, так і академічної заборгованості студентів. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура повідомив, що розклад на 1 вересня формуватиметься з урахуванням реалій змішаного навчання. Він відзначив, що освітній процес триває нормально, без порушень, а також те, що невдовзі для обговорення буде представлено оновлене Положення про вибіркові навчальні дисципліни.

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов повідомив, що до 1 вересня всі науково-педагогічні співробітники мають провести самоаналіз інформації у СИНАПі щодо відповідності ліцензійним вимогам, аби вона була актуальна та правдива.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук розповів присутнім про чудово проведений літературно-мистецький фестиваль «Поетичний травень», участь в організації якого взяв університет. Також він відзначив важливість засідання круглого столу «Підвищення відкритості та прозорості в діяльності органів виконавчої влади», яке відбулося в ЗНУ.

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини