Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Університетська бібліотека отримала нові наукові видання

Університетська бібліотека отримала нові наукові видання

Університетська бібліотека отримала нові наукові видання
28.05.2024 15:06 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ наукова бібліотека книжковий фонд співпраця поповнення освітній процес наукова діяльність

Наукова бібліотека Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) отримала нові видання від Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І. Кураса Національної академії наук України.

 

Нові видання ввійдуть в коло літератури для професійної підготовки здобувачів вищої освіти нашого університету, які навчаються за спеціальностями Політологія, Міжнародна політика та політика національної безпеки, Історія, Країнознавство, Історія та політика, Міжнародні відносини.

Видання підготовлені науковцями Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України.

У монографії Олега Кондратенка «Україна у світових рейтингах демократії» (Київ, 2023) до уваги взяли наукові дослідження та аналітичні звіти таких міжнародних неурядових організацій, як «Freedom House», «The Economist Intelligence Unit», «Reporter without Borders» та інші. На основі аналізу цих матеріалів визначено динаміку індексу та рейтингу демократичності України упродовж 1996–2021 рр. – періоду активного моніторингу українських політичних процесів.

Поведінку виборців на основі аналізу президентських та парламентських виборчих кампаній 2010–2019 рр. в Україні, Франції та Польщі досліджено у монографії Аліни Ясінської «Поведінка виборців, що не визначилися в електоральних процесах в Україні та європейських країнах (2010-2019 рр.)» (Київ, 2022). Визначено основні чинники впливу на формування електоральних преференцій громадян. Запропоновано рекомендації щодо зменшення рівня електоральної невизначеності серед населення України.

Збірник «Соборність України: історія та сучасність» (Київ, Ніжин, 2023) містить матеріали Всеукраїнської наукової конференції, яка відбулася у Києві 19 січня 2023 року й була присвячена Дню Соборності України. Науковий захід організовано й проведено Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України спільно з Таврійським національним університетом імені В. І. Вернадського.

Науковці, викладачі, студенти та всі, хто цікавиться питаннями політичного життя у зарубіжних країнах відкриють монографію Олександра Майбороди «Етнічні пастки деколонізації: африканський досвід» (Київ, 2023), в якій автор розглядає вплив етнічного чинника на такі аспекти постколоніального розвитку африканських країн, як відсутність помітного соціально-економічного прогресу, декоративний характер демократизації їхніх політичних систем, уповільнений процес націєбудівництва.

Науково-педагогічних працівників і студентів запрошують ознайомитися з новими науковими виданнями в бібліотеці.

Інформацію про всі нові книги, номери журналів та інші види видань надає електронний каталог онлайн, сервіси «Нові надходження» та «Е-бібліотека», віртуальні книжкові виставки «Нові надходження» та «Подаровані книги» на сайті наукової бібліотеки http://library.znu.edu.ua

Наукова бібліотека

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини