Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцентка Ірина Бакаленко провела гостьову лекцію про можливості штучного інтелекту

Доцентка Ірина Бакаленко провела гостьову лекцію про можливості штучного інтелекту

Доцентка Ірина Бакаленко провела гостьову лекцію про можливості штучного інтелекту
29.05.2024 10:01 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет наукова діяльність співпраця конференція гостьова лекція штучний інтелект

У Сумському державному педагогічному університеті імені А. Макаренка відбулась VІІ Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Академічна культура дослідника в освітньому просторі: європейський та національний досвід». Серед запрошених спікерів була доцентка кафедри української літератури філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко.

 

Ірина Бакаленко провела інтерактивну лекцію «Штучний інтелект: застосовувати не можна відмовитись (на прикладі дисциплін мовно-методичного циклу)». Тема викликала неабияке зацікавлення учасників заходу. До інтерактивної лекції змогли доєднатись зацікавлені колеги, студенти та молоді вчені Глухівського НПУ імені Олександра Довженка, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Київського університету права Національної академії наук України, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка та Запорізького національного університету. Модерувала гостьову лекцію професорка СумДПУ Олена Семеног.

Спікерка відзначила, що технологізація освітнього процесу створює нові виклики для педагогів, а з появою штучного інтелекту постає багато запитань, труднощів і водночас з’являються нові можливості та перспективи. Окреслила «плюси» (швидкість, точність, ефективність, інноваційність, здатність до вдосконалення) та «мінуси» (вірний результат залежить від правильного програмування або даних; існує ризик втрати робочих місць; питання етики та безпеки даних; приватність; безпека; безробіття) використання штучного інтелекту у різних сферах.

Під час лекції учасники розглянули особливості платформ та інструментів ШІ (для генерування текстів, кодів, зображення та відео, презентацій та візуальних засобів, для перекладу, персоналізації та індивідуалізації завдань, автоматизації рутинних справ) і потенційні можливості їх використання освітянами у своїй професійній діяльності.

Варто відзначити, шо наведені лекторкою практичні кейси з власного досвіду використання ШІ в процесі підготовки майбутніх учителів-словесників переконали учасників лекції, що штучний інтелект не замінює вчителя, а лише допомогає їм персоналізувати та індивідуалізувати навчання. А також – автоматизувати завдання, зменшити навантаження щодо виконання рутинних справ, зробити навчання ефективнішим і доступнішим для учнів, а уроки – інтерактивними та захопливими.

Модераторка заходу Олена Семеног зазначила: «За відгуками слухачів, лекція була динамічною, інформаційно й ілюстративно насиченою, а доброзичлива атмосфера сприяла жвавому обговоренню актуальних питань використання ШІ. Щиро вдячні Ірині Бакаленко за актуальну лекцію, інтерактив, багаторічну підтримку й плідну співпрацю!».

Своїми враженнями про гостьову лекцію поділились учасники:

Кандидатка наук, доцентка кафедри суспільногуманітарних наук Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Аліна Землянська: «Щиро дякую організаторам і спікерці за інформативну й корисну лекцію

Кандидатка наук, доцентка кафедри філософії та культурології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Шевченка Марина Ольховик: «Щиро дякуємо за можливість долучитися. Це було дуже корисно і цікаво, не лише для професійної діяльності.... Зацікавились з синочком ресурсом генерування казок. Дуже круто!».

Студентка факультету іноземної та слов'янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А. Макаренка Катерина Бариш: «Щиро дякую. Тепер маю шалене бажання використати всі застосунки з ШІ».

Студентка факультету іноземної та слов'янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А. Макаренка Марія Прокопенко: «Дякуємо за цікаве та пізнавальне заняття! Я отримала чітке уявлення про основи ШІ, його потенційне застосування, а також етичні питання, пов’язані з цією технологією. Дякую за презентовані застосунки на основі ШІ – вони нам дуже допоможуть як зараз – в студентському житті, так і в майбутній професійній діяльності».

Студентка філологічного факультету Запорізького національного університету Анна Дирибян: «Перш за все, хочу подякувати Ірині Бакаленко за таку чудову та цікаву лекцію! Завдяки їй, ми поповнили свої педагогічні валізки новими знаннями та сервісами, хоч і більшість матеріалу ми вже практично опанували. завдяки креативним парам з пані Іриною, але з інтересом брали участь в інтерактивній лекції! Ще раз дякую за можливість відвідувати такі заходи».

 

Більше інформації щодо навчання за освітніми програмами філологічного факультету та особливостей вступу-2024 можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:

Сайт філологічного факультету

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/philology

Facebook: https://www.facebook.com/groups/PhilologicalFacultyZNU/

https://www.facebook.com/groups/859243314747592

Telegram: https://t.me/philologists_znu

https://t.me/+8BcLNkoJOjBmYjVi

Чат-бот в Telegram:  https://t.me/abetkavstupnika2022_bot

Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/

Тік-Ток:  https://www.tiktok.com/@philologists_znu

Філологічний факультет

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини