Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцентка ФСУ розповіла німецьким студентам про життя у прифронтовому Запоріжжі

Доцентка ФСУ розповіла німецьким студентам про життя у прифронтовому Запоріжжі

29 травня доцентка кафедри політології факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), кандидатка наук Наталія Лепська провела гостьову онлайн-лекцію для студентів Білефельдського університету (Німеччина).

Захід відбувся в межах навчального курсу з міжнародних аспектів громадського здоров’я за темою «Запоріжжя – місто сили та незламності в умовах російсько-української війни». Вже другий рік Білефельдський університет – надійний партнер Запорізького національного університету в розвитку освітньої та науково-дослідницької діяльності. Тож лекція – один із тих заходів, що сприяють зміцненню міжнародної співпраці між ЗНУ та університетом міста Білефельда.

У червні 2023 року під час візиту представників факультету соціології та управління за програмою академічного обміну «Еразмус+» були налагоджені дружні стосунки з колегами Білефельдського університету факультету соціології та факультету наук про здоров’я. Особливу зацікавленим у розвитку наукового партнерства з ФСУ був професор, доктор Олівер Разум. Він відомий тим, що очолює робочу групу «Війна та охорона здоров’я» у межах мережі ASPHER – Асоціації шкіл громадського здоров’я в Європейському регіоні. Ця провідна незалежна європейська організація опікується покращенням і захистом громадського здоров’я завдяки зміцненню освіти та підготовки фахівців у цій сфері як для практики, так і для досліджень; вона об’єднує  понад 120 факультетів громадського здоров’я по всій Європі. До того ж, Олівер Разум очолює Школу громадської охорони здоров’я Білефельдського університету. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну під керівництвом професора Олівера Разума оприлюднена загальноєвропейська заява вчених у сфері охорони здоров’я щодо війни в Україні на підтримку нашої держави в боротьбі з російською воєнною агресією.

Щирий патріот України, професор Олівер Разум, попросив розповісти про загальну ситуацію в Запоріжжі як прифронтовому місті, про його повсякденне життя, труднощі в процесі викладання, доступ до послуг системи охорони здоров’я й інші актуальні теми. Адже, за словами професора, багато хто з німецьких студентів не дуже добре поінформований про те, що відбувається в нашій країні, і новини для них більше сфокусовані на військових аспектах.

У своїй лекції доцентка Наталія Лепська представила цікаву інформацію про історію та культурну спадщину Запоріжжя. Надала розлоге уявлення про поточну реальність нашого міста та Запорізької області, 75% якої тимчасово окуповані російськими загарбниками. Доцентка особливу увагу звернула на складні проблеми, з якими стикається наразі Запоріжжя: гуманітарна криза, руйнування критичної інфраструктури, криза в енергетичній галузі, функціонування освітньої системи та охорони здоров’я, пошкодження житлового фонду, проблеми з водою, економічні та логістичні виклики.

Інформація гостьової лекторки стане певним інформаційним підґрунтям для дослідницької роботи (методологія, база даних, інформаційний масив та його обробка, написання звітів тощо) студентів Білефельдського університету щодо вивчення соціально-політичних проблем здоров’я українського суспільства в умовах повномасштабної російсько-української війни. Це відзначив професор Олівер Разум, передавши щирі слова вдячності від себе особисто та від своїх студентів: «Дуже вдячний за цікаву лекцію та презентацію. Це було дуже потужно та зворушливо, адже студенти дізналися, яке ж воно є – життя в умовах агресивної війни України з росією. Велике побажання вам, щоб скоріше настали мирні часи, з Путіним та його генералами на лаві підсудних».

Зі свого боку, факультет соціології та управління висловив щиру подяку професорові Білефельдського університету Оліверу Разуму за підтримку й активну громадську діяльність у наближенні нашої перемоги. Працюємо й надалі в розвитку нашого наукового партнерства та дружньої освітньо-викладацької комунікації з нашими німецькими колегами.

Факультет соціології та управління

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: