Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет – серед учасників круглого столу зі сприяння розвитку досліджень в Україні

Юридичний факультет – серед учасників круглого столу зі сприяння розвитку досліджень в Україні

Юридичний факультет – серед учасників круглого столу зі сприяння розвитку досліджень в Україні
30.05.2024 14:27 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність круглий стіл співпраця

30 травня науковці та здобувачі юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до роботи віртуального круглого столу на тему «Розвиток міжнародного співробітництва з питань сприяння розвитку соціально-правових досліджень в Україні: інструменти та кращі практики». Організаторами заходу виступили: Програма USAID «Справедливе правосуддя для всіх», Асоціація соціально-правових досліджень (SLSA), Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського.

 

Захід викликав інтерес у більше ніж 100 осіб, серед них – у представників вітчизняних і зарубіжних правничих шкіл, наукових установ, які поглиблено займаються проблематикою соціально-правових досліджень, а також у зацікавленої фахової громадськості. Його мета полягала в тому, щоб створити віртуальний майданчик для діалогу та обміну досвідом між британськими та українськими науковцями та практиками, які працюють у сфері соціально-правових досліджень. А також – обговорити особливості розуміння представників правничих шкіл Великої Британії змісту соціально-правової освіти, забезпечення її якості, взаємозв'язку із науково-дослідницькою та викладацькою діяльністю, а також визначити можливі вектори модернізації змісту навчальних програм вітчизняних правничих шкіл.

Окрему увагу під час заходу приділили аналізу практик вітчизняних правничих шкіл стосовно змісту та організаційного забезпечення соціально-правової освіти в умовах війни. Основним викликам цього періоду та сформованим практикам їхнього подолання, із акцентом на ефективність і результативність. І, безперечно, метою заходу став пошук додаткових можливості для подальшого обміну досвідом і для співпраці між британськими та українськими правничими школами щодо посилення якості соціально-правової освіти.

Із вітальними словами до учасників засідання звернулися: фахівчиня з міжнародних зв'язків та віце-голова Асоціації соціально-правових досліджень (SLSA) Сміта Херія, декан факультету соціології і права Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського Олена Акімова та юридичний радник Програми USAID «Справедливе правосуддя для всіх» Артем Шаіпов.

Робота учасників засідання круглого столу відбувалася у форматі презентації виступів основних спікерів та їхнього фахового обговорення, що дозволило всім учасникам бути активними учасниками заходу. Основні доповіді, які викликали досить жваве обговорення фахівців, представили: дослідниця Університету Лідса Беккета (Велика Британія) Агата Фіджялковскі (тема «Розгляд воєнних злочинів крізь призму соціально-правових досліджень у роботах Станіслава Хеймовського та його пошуки справедливості»), професор Бангорського університету (Велика Британія) Стефан Мачура (тема «Залучення студентів-правників до соціально-правових досліджень»). До речі, він запропонував для аналізу унікальні організаційні моделі синергії «молодої науки» та практики функціонування відомих наукових шкіл, проведення спільних наукових тематичних досліджень. Не менш цікавою була доповідь професорки Університету Східної Англії Кірстен МакКонначі на тему «Соціально-правові дослідження як інструмент для вирішення проблем переміщення та вимушеної міграції в сучасному світі». Вона викликала запеклі дискусії з обміном результатами власних досліджень як представників вітчизняних правничих шкіл (зокрема, Запорізької), так і з пропозиціями від молодих вчених щодо пріоритезації спільних міжгалузевих досліджень порівняльно-правового характеру. Професор Інституту соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського Павло Федорченко-Кутуєв презентував для обговорення результати досліджень за тематикою «Еволюція інститутів української держави: соціально-правова перспектива». Дослідниця цього ж інституту Ірина Голубенко представила доповідь на тему «Вивчення впливу соціально-правових досліджень на права людини, реалізацію державної політики та формування законодавства в Україні».

Представники Запорізької правничої школи, серед яких були й науковці, і студенти, змогли не тільки отримати корисні знання, але й долучитися до фахової тематичної дискусії. Вони презентували результати власних тематичних досліджень та поділилися сформованою викладання освітніх компонентів соціально-правового змісту при реалізації освітніх програм зі спеціальності 081 «Право» для другого (магістерського) та третього (освітгньо-наукового) рівнів освіти.

Юридичний факультет Запорізького національного університету подякував колегам за запрошення та висловили сподівання на подальшу співпрацю.

 

Юридичний факультет

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини