Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету СПП взяли участь в обговоренні інклюзії в освіті

Представники факультету СПП взяли участь в обговоренні інклюзії в освіті

Представники факультету СПП взяли участь в обговоренні інклюзії в освіті
31.05.2024 15:16 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціальної педагогіки психології заклад дошкільної освіти співпраця круглий стіл інклюзія

23 травня відбулося засідання проблемного столу з питань інклюзії в закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 43 «Смайлик». У ньому взяли участь доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ганна Скірко, студенти спеціальності 012 «Дошкільна освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

 

Учасники заходу розглядалися питання міжнародного та українського законодавства в галузі інклюзивної освіти, досвід організації інклюзивної освіти за кордоном, та особливості освітньої роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби. Творчі групи педагогів освітнього закладу успішно розроблюють і реалізують проєкти щодо корекційно-розвиткової роботи з дошкільниками. Ці проєкти представили присутнім на заході.

Проведення заходу зумовлені тим, що нові вимоги до системи освіти висувають на сьогодні процеси демократизації українського суспільства, ідеї гуманізації освітньої ланки й пріоритетів особистості. Йдеться, перш за все, про забезпечення рівних можливостей для здобуття освіти й подальшої активної участі в житті суспільства всіх без винятку громадян.

Реалізація ідеї інклюзії як однієї з провідних тенденцій сучасного етапу розвитку національної системи освіти стала предметом обговорення учасників засідання круглого столу.

Актуальні проблеми організації успішної інклюзії в освітньому процесі начального закладу визначила доцентка кафедри дошкільної та початкової світи ЗНУ Ганна Скірко під час зустрічі. Вона подякувала адміністрації закладу освіти за гостинний прийом, презентований досвід роботи, ефективність зв’язку практики з наукою в організації інклюзивної освіти. Особливо відзначила роль керівниці закладу дошкільної освіти № 43 «Смайлик» Ганни Рожко в цьому процесі становлення, впровадження інклюзивної системи освіти, розкритті творчого потенціалу педагогічного колективу, у реалізації ідеї розбудови освітнього процесу в умовах дистанційної освіти.

Також Ганна Скірко з метою профорієнтаційної роботи акцентувала на особливостях і перевагах професійної підготовки майбутніх педагогів на факультеті соціальної педагогіки та психології на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти.

Наприкінці зустрічі педагоги та здобувачі вищої освіти долучилися до дискусії з проблеми корекційно-розвиткової роботи з дошкільниками в умовах реалізації дистанційної форми здобуття освіти.

 

Факультет соціальної педагогіки та психології

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини