Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі факультету СПП приєднались до обговорення демократизації освіти

Викладачі факультету СПП приєднались до обговорення демократизації освіти

Викладачі факультету СПП приєднались до обговорення демократизації освіти
05.06.2024 10:02 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психології кафедра дошкільної початкової освіти міжнародна діяльність онлайн-студії демократизація освіти

31 травня та 4 червня відбулись експертні онлайн-студії з професором Цюрихського педагогічного університету, експертом Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, експертом Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Заходи організували в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом», який реалізується Цюріхським педагогічним університетом (PHZH) за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC). В обговореннях взяли участь доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олена Андрющенко та Людмила Шульга.

 

Модераторка заходу, завідувачка відділу міжнародної співпраці та трансферу інновацій Одеської академії неперервної освіти Марія Гриньова запросила до експертних студій з Рольфом Голлобом для обговорення питань «Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини» (31 т равня) та «Якісна школа – якісна освіта» (4 червня) учасників проєкту, які пройшли навчання в квітні 2024 року.

Рольф Голлоб презентував географію проєктної діяльності у сфері освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини. Він розповів про те, як розпочинався Швейцарсько-український проєкт. Лектор висвітлив питання розвитку демократії в сучасній Україні, наголосив на необхідності зв’язку з реальним дотриманням прав кожної людини, утвердження суспільного плюралізму, активізації громадських сил щодо управління сферою освіти. Професор розглянув критерії, сфери, дескриптори та інструменти для оцінювання розвитку шкіл у впровадженні належного навчання для всіх у демократичному середовищі.

Позитивним і надихаючим фактором зустрічі стало активне спілкування всіх учасників, яке відбулось завдяки якісному перекладу. Під час обговорення викладачі поділилися власним досвідом щодо забезпечення процесів демократизації освіти та покращення якості викладання в НУШ.

Кафедра дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету висловила щиру подяку Марії Гриньовій за запрошення викладачів до участі в експертних онлайн-студіях. А також – за можливість обговорення важливих питань демократизації освіти й за активне спілкування з міжнародним експертом Рольфом Голлобом і забезпечення якісного перекладу.

 

Слідкуйте за подіями кафедри дошкільної та початкової освіти на Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/groups/918075885296746

 

Кафедра дошкільної та початкової освіти ЗНУ

 

Слідкуйте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини