Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ захищали проєкти важливого євроінтеграційного курсу

У ЗНУ захищали проєкти важливого євроінтеграційного курсу

У ЗНУ захищали проєкти важливого євроінтеграційного курсу
10.06.2024 12:41 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет економічний факультет проєктна діяльність захист студентських робіт

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) успішно відбувся захист групових та індивідуальних проєктів курсу NEWAGRO «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій  України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення» за програмою ЄС Erasmus+ ім.Жана Моне. Захід організували восьмого червня у виші.

 

Протягом березня-травня бакалаври та магістри економічного, юридичного, біологічного, історичного факультетів ЗНУ, а також Економіко-правового коледжу ЗНУ в умовах воєнного стану дистанційному форматі вивчали курс NEWAGRO, слухали лекції, дискутували по проблемним питанням курсу, працювали над практичними, виконували тести, самостійні завдання та опрацьовували підсумкові проєкти. Студенти курсу поділилися на 3 команди, які включали представників різних факультетів для розробки фінальної роботи - групового дослідницького завдання у вигляді аналітичного дослідження, стратегічного планування відновлення та сталого розвитку територіальної громади та моделювання цікавих бізнес-напрямків для обраної громади.

На захисті проєктів NEWAGRO були присутні представники міжфакультетської проєктної команди:  перший проректор, доктор наук, професор Олександр Бондар, доцентка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, кандидатка наук Тетяна Батракова, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, кандидатка наук Наталя Венгерська, доцент кафедри цивільного права, доктор наук Дмитро Федчишин, доцент кафедри цивільного права, кандидат наук Дмитро Луц, координаторка, професорка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, докторка наук  Світлана Кушнір, а також викладачі інших факультетів ЗНУ.

Перша команда, в яку ввійшли Наталія Кутузова, Анастасія Сопіна, Олексій Шматко, Костянтин Кавун, Климентів Воронов, Оксана Конончук, Софія Тітова, Олександр Іващенко та Валерія Горюкова, представила проєкт «Стратегія відбудови та розвитку Комиш-Зорянської громади в умовах повоєнного відновлення». Студенти різних факультетів детально проаналізували природно-ресурсний потенціал, можливості та ризики громади, зауваживши, що наразі територія громади перебуває в окупації. Але з вірою в перемогу України, відвоювання та відновлення території, студент запропонували цікаві бізнес-ідеї щодо подальшого розвитку громади.

Друга група студентів, а саме Христина Золотова, Єгор Джоголя,  Ольга Руднік,  Лілія Штенгелова, Анна Бехтер, Маргарита Чадій, Данило Гречковський та Катерина Єрмаченко, представили свій проєкт «Впровадження науково-практичного навчання агроекологічної та підприємницької діяльності – Навчального закладу (Назва)» на території Великобілозерської громади. Цікавою ідеєю студентів було створення низки взаємопов’язаних науково-навчальних закладів в співпраці з бізнесом, державними та місцевими органами управління. Проєкт має сприяти розвитку громади в напрямку підвищення сільськогосподарського, екологічного та економічного благополуччя, створення нових робочих місць, впровадження інновацій, розроблених науковими установами для зазначеної громади з врахуванням саме її особливостей.  

Третя команда в складі Наталії Кайрачки, Анастасії Назіної,  Євгенія Горового, Софії Бичкової,   Руслана Куляка, Анастасії Коваль, Євгенія Проценко, Марії Юр та Валерії Шило презентувалао проєкт «Дослідження Оріхівської громади та її території в контексті післявоєнного відновлення». На основі детального дослідження законодавчо-нормативної бази, SWOT, PESTEL аналізу, з врахуванням того, що частина громади наразі під окупацією, а саме місто Оріхів є зоною бойових дій, студент запропонували на етапі повоєнного відновлення громади розглянути питання розвитку молочного фермерства та переробки молочної сировини. Та в прив’язці до назви міста Оріхів – запропонували ще виробництво органічної молочної продукції під брендом «Молочна білочка».

Останньою свій індивідуальний проєкт, а саме вже втілений бізнес представила здобувачка магістерського рівня економічного факультету Діана Забєліна «Paradise honey: маленька пасіка із власною історією». Діана поділилася не лише ідеєю, перевагами  та особливостями бізнесу, а й представила детальний розрахунок початкових затрат, перелік виробленої продукції, оформлення та  канали збуту. Незвичайною цікавинкою, розробленою студенткою під керівництвом Тетяни Батракової з застосуванням ШІ, були фото дівчини-бджільниці та покладений на музику вірш Ірини Зіньковської «Без бджіл не буде майбуття…»

Представлені дослідження та ідеї команд викликали жваве та детальне обговорення серед комісії та присутніх.  Перший проректор ЗНУ, доктор наук, професор Олександр Бондар відзначив, що представлені проєкти дуже змістовні та зрілі роботи, підготовлені проаналізовані матеріали та цікаві ідеї підтверджують, що студенти ЗНУ – це майбутні спеціалісти, які готові піднімати та відновлювати українські території. Тетяна Батракова, доцентка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, кандидатка наук наголосила на тому, що курс  NEWAGRO дає можливість почерпнути знання різних напрямків і спеціальностей, обмінятися думками та досвідом, які в умовах сьогодення не будуть зайвими в професійній діяльності. Доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, кандидатка наук Наталя Венгерська подякувала студентам та команді курсу за плідну роботу та звернула увагу на те, що будо досить цікаво працювати зі студентами на заняттях, зважаючи на помітну небайдужість до теми курсу. Координаторка проєкту Світлана Кушнір зауважила важливість не тільки аналітичної роботи, а саме командної роботи студентів у частині аналізу, стратегічного планування відновлення та сталого розвитку територіальних громад, об’єднання результатів, виокремлення та акцентування на основних проблемних питаннях, а також важливість презентації отриманих результатів.

Результати курсу NEWAGRO та представлені роботи, основані на глибокому аналізі територій, сучасних реалій, демографічної та інфраструктурної ситуації, європейського досвіду та міжнародних вимог, з врахуванням євроінтеграції країни, показують непорушну віру в майбутню перемогу України, готовність молоді отримувати нові  знання та навички, брати участь у відбудові та формувати стратегії сталого розвитку сільських територій, що підтверджує, що Україна має перспективне майбутнє.

Детальну інформацію про проєкт можна знайти:

Facebook:    https://www.facebook.com/newagro.znu

https://www.facebook.com/profile.php?id=61552484466980

Instagram:   https://www.instagram.com/newagro.znu/

Cайт:           https://newagro.znu.edu.ua/

Світлана Кушнір, координаторка проєкту, професорка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, докторка наук

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини