Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-програмісти 2 курсу математичного факультету проходять практику у відомих українських ІТ-компаніях

Студенти-програмісти 2 курсу математичного факультету проходять практику у відомих українських ІТ-компаніях

Студенти-програмісти 2 курсу математичного факультету проходять практику у відомих українських ІТ-компаніях
17.06.2024 13:50 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет кафедра програмної інженерії математичний факультет

Коли навчальний рік добігає кінця і сесія вже складена, попереду залишається останній, але дуже важливий компонент навчального плану студентів спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) − навчальна технологічна практика.

 

Це той момент, коли, з одного боку, нарешті спало емоційне напруження після здачі іспитів та захисту курсових робіт. З другого боку, голова “переповнена” новими знаннями, які дуже хочеться застосувати для розв’язання досить конкретних і практичних задач. А з третього − занурення в процес навчання обраній професії витяг на поверхню бажання опановувати нові технології та засоби розробки програмного забезпечення. На кафедрі програмної інженерії для реалізації студентських бажань стосовно практики створено всі умови. Так, деякі студенти обрали варіант проходження практики на базі відомих українських ІТ-компаній, таких як IT Dimension, BWT Group, Light IT Global, Freshcode, Face IT. Це ті компанії, співробітники та керівники яких є стейкголдерами ОПП «Програмна інженерія» як бакалаврського так і магістерського рівнів. Стейкхолдери надали можливість проходити практику на своїх майданчиках, щоб студенти отримали можливість познайомитися з фірмами-партнерами факультету. З іншого боку стейкхолдери мають можливість здійснювати опосередкований контроль за якістю підготовки студентів, які опановують сферу інженерії програмного забезпечення. Студенти обирали базу практики в залежності від запропонованих фірмами стеків технологій: на базі Node.js, Java, C#/.Net, Python.

Для тих студентів, які, перебуваючи на 2-му курсі, ще не вважають себе готовими до участі в розробці реальних програмних продуктів, або просто хочуть опанувати нові для себе технології та засоби розробки, відкрита можливість пройти навчальну технологічну практику у вигляді навчальних курсів на базі таких відомих освітніх платформ, як Coursera, Udemy таPrometheus. Під час проходження практики в цьому випадку в якості наставників студенти мають закріплених за ними на час проходження практики викладачів кафедри, які проконсультують, роз’яснять складні моменти, допоможуть з виконанням практичних завдань, якщо студенти стикнуться з труднощами.

Крім того, під час практики для студентів організовуються онлайн-зустрічі з представниками ведучих українських і зарубіжних ІТ-компаній, зокрема цьогоріч, німецької компанії Darklime та української компанії Whidegroup.

Попереду студентів чекає захист звітів з практики та, нарешті, такі довгоочікувані літні канікули. Незважаючи на таку відносно коротку тривалість практики − лише 2 тижні − студенти встигають за цей період досить багато нового для себе дізнатись та побудувати плани плідного проведення майбутніх літніх канікул.

Кафедра програмної інженерії, зі свого боку, висловила велику подяку тим ІТ-компаніям, які дозволили робити студентську практику такою цікавою та корисною. А всім студентам побажав, після вдалого захисту звітів з практики, гарно відпочити на канікулах. Студентів із нетерпінням чекатимуть восени, на 3-му курсі, з новими цікавими дисциплінами та освітніми проєктами.

Кафедра програмної інженерії, математичний факультет

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини