Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету підвищували інфомедійну грамотність

Представники філологічного факультету підвищували інфомедійну грамотність

Представники філологічного факультету підвищували інфомедійну грамотність
17.06.2024 16:14 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет філологічний факультет інфомедійна грамотність

Доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко провела для викладачів і студентів філологічного факультету антифейкові ігри «НотаЄнота. Історичні фейки і не тільки» та «НотаЄнота. Не дай себе обманути».

 

Головна мета антифейкових ігор – розвиток критичного мислення, визначення алгоритмів поширення фейків та дезінформації на основі реальних кейсів, формування навичок визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям. Викладачі та студенти, об’єднавшись у команди, розвінчували міфи та фейки як минулого, так і сучасного інформаційного простору. Протягом ігор викладачі та студенти працювали в командах; розвивали та удосконалювали вміння аналізувати та оцінювати різні види інформації, розрізняли фейкові та правдиві твердження; вчилися протистояти маніпуляціям та впливам з боку медіа; критично мислити та розуміти контекст, у якому подається інформація та з якою метою; тренували свою уважність; досліджували історію українських міст; впізнавали героїв за портретом; з’ясовували, що «не все те правда, що на парканах, у книжках та соцмережах пишуть»; відрізняли правду від вигадки щодо рекордів, які встановила або не встановила Україна та українці; спробували себе в ролі перекладачів з пропагандистської мови на українську; розкривали правду, що приховує новомова; розгадували ребуси та аналізували приклади дезінформації, місінформації та малінформації в інформаційному просторі; визначали мету поширення інформації; аналізували фото, згенеровані ШІ; на основі цифрових аватарів визначали справжню особистість; досліджували, дискутувати та обговорювали, а також відкривали для себе нові факти та ідеї.

Чотири раунди неймовірних змагань учасники розгадували схеми пропаганди, перевіряли свої знання з історії й не тільки та вміння аналізувати інформацію. Потужні команди викладачів та студентів рятували Єнотика від інформаційних атак та підвищували свою інфомедійну грамотність через антифейкові ігри. Усі команди нагородили дипломами, але найголовніше – херсонського Єнотика «визволили» з пропагандистського полону.

Ірина Бакаленко подякувала голові поважного журі – декану факультету Ірині Бондаренко, за об’єктивність та активну участь у заході, а викладачам та студентам – за справжні емоції, захопливі та мотивуючі ігри, зацікавленість у розвитку медіаграмотності.

Для довідки

Антифейкові ігри «НотаЄнота» – командні ігри для учасників, віком від 13 років. Їх мета – показати, як працюють фейки та дезінформація, на основі реальних кейсів навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям. Авторка антифейкових ігор «НотаЄнота» – фактчекерка, головна редакторка проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачка НН Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, НУ «Києво-Могилянська академія», ведуча телепроєкту «Анатомія брехні» Альона Романюк.

Філологічний факультет

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини