Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про філософську прогностичну лабораторію й ідеологію етноспорту та козацької педагогіки днями дискутували стейкхолдери ФСУ

Вісімнадцятого червня відбулася зустріч стейкхолдерів ОП «Філософія» другого (магістерського) рівня (ЗНУ ZNU, Zaporizhzhia National University). На факультеті соціології та управляння розповіли, що зібрання присвятили обговоренню цілей та програмних результатів навчання освітньої програми та обміну досвідом провадження вітчизняних і міжнародних програм філософської освіти.

Завідувач кафедри філософії, публічного управління та соціальної роботи Тарас Бутченко звернувся до присутніх зі вступним словом, акцентувавши увагу на еволюції підходів до визначення цілей та результатів навчання ОПП «Філософія». Гарантка програми Ірина Чайка окреслила підходи до визначення програмної місії в контексті сучасних освітніх викликів і розвитку філософської освіти дорослих.

Учасники дискусії з боку університетської академічної спільноти відзначили потребу підготовки випускників програми до більш активної участі у вирішенні актуальних практичних завдань. Так, Максим Лепський зазначив, що магістерська філософська освіта має важливе значення не лише для підготовки майбутніх науковців, але й для формування кадрів для протидії ворожим наративам у метафізичних, когнітивних війнах. Валентина Воронкова запропонувала доповнити перелік освітніх компонентів програми дисциплінами, пов’язаними з рефлексією проблем цифровізації у сучасному соціумі. Володимир Глазунов звернув увагу на важливість програми як майданчика для дискусії, народження нових смислів.

Представники освітньо-наукових інституцій звернули увагу на потребу збалансування практичних аспектів філософствування і збереження цінностей класичного філософського знання. Роман Додонов підкреслив значення ОПП «Філософія» як одного із способів здійснення права особистості на самореалізацію, звернувши увагу на збалансованість теоретичного та практичного компоненту обговорюваної програми. Ірина Утюж говорила про філософську освіту як про засіб подолання засилля сцієнтизму та позитивізму у сучасному інтелектуальному дискурсі. Вадим Палагута відзначив, що під час вирішення цих завдань важливо зберегти найкращі практики класичної філософської освіти.

На думку діячів громадського сектору, визначення цілей та результатів навчання програми має забезпечити потреби громадянського суспільства. Петро Бойко відзначив, що магістри філософи можуть бути залучені до діяльності НКО на посадах фасилітаторів, модераторів, інформаційних менеджерів, які здатні ефективно комунікувати з міжнародними партнерами. Олександр Притула підкреслив актуальність філософської освіти в контексті необхідності розвитку національної ідеї та ідеології, ідеології етноспорту та козацької педагогіки.

У дискусії взяли участь здобувачі програми. Так, Олександр Єрмоленко представив власний проєкт Філософської прогностичної лабораторії. Євген Малецький запропонував використовувати бенчмаркінг для ідентифікації найкращих освітніх практик у галузі магістерської філософської освіти. Випускники програми Олександр Бобир, Олександр Дитинюк і Надія Комарова наголосили на потребі зберегти програмну орієнтацію на розвиток культури діалогу, налагодження міжкультурних комунікацій та інформаційно-аналітичну підготовку.

Всі учасники висловили думку, що проведена дискусія виявилася плідною, і стане джерелом ідей для вдосконалення ОП «Філософія» і загалом для розвитку філософської освіти в Україні.

Факультет соціології та управління, кафедра філософії

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: